Erkekcom – E-Dergi

Dekorasyon: Küçük odalarda yapılan hatalar

Dekorasyon: Küçük odalarda yapılan hatalar

Oldukça minimal bir eve sahipseniz ve odalarınız küçükse, görünümünü değiştirmek isteyebilirsiniz. Ancak birçok kişi bu tarz değişiklikler yaparken bazı hatalar yapar. Bu hatalardan en yaygın olanların neler olduğunubilmek ister misiniz? İşte küçük odalarda yapılan dekorasyon hataları…

Renklere yer vermemek

Bazı insanlar parlak renklerin küçük odalara uygun olmayacağını düşünürler. Bu durum tam tersidir. Odanın atmosferini öne çıkarmak ve daha fazla dikkat çekmek için parlak renklerden oluşan bir kombinasyon kullanabilirsiniz.

Rafları kullanmamak

Küçük odalarda alan oldukça dar olduğu için bunun yerine duvarlardan faydalanmalısınız. Duvarlara monte edilebilen raflar ve düzenleyiciler kitaplarınızı, dekoratif eşyalarınızı ve koyacak yer bulamadığınız şeyleri koymak için harika çözümlerdir.

Çok küçük halı kullanımı 

Küçük odalar tasarlanırken yapılan hatalardan biri de insanların odanın içine yerleştirmeleri gereken doğru elementlerin neler olduğunu bilmemeleridir. Üzerinde doğru mobilyalar olan daha büyük bir halı sayesinde dikkatinizi odanın belli bir kısmına yoğunlaştırırsınız. Bu, küçük bir alanda bulunduğunuz algısından uzaklaşmanızı sağlar.

Yanlış mobilya kullanımı 

Yanlış mobilya seçimi, insanların küçük odaları düzenlerken yaptıkları en yaygın hatalardan biridir. İlk iş en sık kullanacağınız mobilyayı seçmek ve kullanmayacağınız her şeyden kurtulmaktır. Genel kural, mobilyaları, alanda hareketin akışını sağlayacak şekilde yerleştirmektir. Dekorasyon için belli objeleri odanın ortasına koymaktan çekinmeyin.

Aynalara yer vermemek 

Aynaların avantajı ışığı yansıtmalarıdır. Böylece küçük odaları daha geniş gösterirler. Ayakta duran büyük bir ayna seçmekten veya etrafa pek çok ayna yerleştirmekten çekinmeyin.

dekorasyon

Yatağı yanlış yere koymak

Küçük bir yatak odanız varsa, bir yatak odasının temelde dinlenme amaçlı kullanıldığını unutmayın. Bu nedenle odadaki en önemli öge yatak olmalıdır ve ilk yapmanız gereken şey yatağı koyabileceğiniz en iyi yeri belirlemektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ