Erkekcom – E-Dergi

Xiaomi MIUI arayüzüne iki önemli özellik ekleniyor!

Xiaomi MIUI arayüzüne iki önemli özellik ekleniyor!

Xiaomi, cihazlarına Android‘in son sürümünü vermese dahi MIUI arayüzündeönemli değişiklikler yapıyor. Bu, Xiaomi’nin Android sürümünü yükseltmek zorunda kalmadan arayüze önemli özellikler eklemesini sağlıyor. Yakın zamanda Xiaomi MIUI arayüzüne iki önemli özelliğin daha ekleneceği açıklandı. Buna göre “ekran süresi özelliği” ve “Wi-Fi koruma özelliği” yakın zamanda güncel cihazlara eklenecek.

Xiaomi MIUI arayüzüne iki yeni özellik!

Xiaomi’nin bu özelliği Apple’daki “Ekran Süresi” klonu olarak yerini alacak. Bu özellik, kullanıcıların saatlik, günlük, haftalık veya aylık olarak uygulamalarda ve telefon başında ne kadar süre harcadığını saptayacak. Buna uygun olarak uygulamaları geçici süre ile devre dışı bırakma gibi özellikler de uygulamaya dahil edilecek.

Bu özellik aynı zamanda kullanıcıların günde kaç kez telefonlarının kilidini açtığını, ana sayfada ne kadar süre geçirdiklerini, günlük kaç dakika konuşma yaptıklarını ve kaç kez bildirim aldıklarını da bildirecek. Bunları haftalık ve aylık raporlar halinde kullanıcılara iletecek, konu ile ilgili önerilerde bulunacak. Bu özellik kullanıcıların günlük zamanlayıcılar ayarlamasına da olanak sağlayacak. Belirlediğiniz süre dolduğunda, uygulama geçici olarak devre dışı kalacak veya size kullanım sürenizi geçtiğinize dair bildirim gelecek. Hatırlatıcıları ertelemeseçeneğiniz olacak.

İkinci eklenecek özellik ise Wi-Fi koruma özelliği. Özellik, telefonunuzun MAC adresini ve diğer kişisel bilgileri Wi-Fi ağı ile şifreli olarak paylaşmasını sağlayacak. Böylece üçüncü şahıslar sizin özel bilgilerinize erişemeyecek. Bu özelliğini halka açık Wi-Fi alanlarında işe yarayacağı belirtiliyor.

Söz konusu özellikler Android 8.1 Oreo ve Android 9 Pie sürümleri üzerinde kurulu olan Xiaomi MIUI arayüzünde kullanılabilecek. Bu özelliğin hangi telefonlara geleceği ile ilgili liste ise henüz paylaşılmış değil.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ