Erkekcom – E-Dergi

POMEM mülakat sonuçları açıklandı!

POMEM mülakat sonuçları açıklandı!

POMEM mülakat sonuçlar polis adayları tarafından günlerdir merakla bekleniyordu. Gelen son dakika haberine göre 23. dönem POMEM mülakat sonuçları Polis Akademisi (PA) resmi internet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı.

Yazılı sınav aşamasını başaran ve mülakat sonuçlarına göre de başarılı olan adaylar Akademi’ye girmeye hak kazanacak. Sonuçların açıklanması ile birlikte adaylar, POMEM mülakat sonuçları sorgulama sayfasını araştırıyor. İşte 23. dönem polis adayları için mülakat sonuçları sorgulama sayfası…

Binlerce polis adayı tarafından merak edilen 23. dönem POMEM sözlü mülakat sonuçlar dün akşam açıklandı! Sonuçların erişime açılmasının hemen ardından adaylar POMEM mülakat sonuçları sayfası Polis Akademisi’ne nasıl girileceğini araştırmaya başladı. Adaylara, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve yazılı tebligat yapılmayacak. Peki, mülakat sonuçları nasıl öğrenilir?

POMEM 23. DÖNEM MÜLAKAT SONUÇLARI ÖĞRENME

Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, erkek ve kadın polis memuru adayı öğrenci alımı için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan 23’üncü Dönem POMEM giriş sınavı sonuçları belli oldu.

İşte POMEM mülakat sonucu sorgulama sayfası…

Adaylar sınav sonuçlarını, Emniyet Genel Müdürlüğünün “https://www.egm.gov.tr“? internet sitesi ile Polis Akademisi Başkanlığının “http://www.pa.edu.tr” internet sitesinden vatandaşlık numaraları ve e-Devlet şifrelerini girerek öğrenebilecek.

Sınavı asıl olarak kazanan adayların intibak eğitiminin başlayacağı 18 Mart 2019 günü saat 17.00’ye kadar planlandıkları POMEM’lerde hazır bulunmaları gerekiyor.

POMEM’e geçici kayıt sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacak.

Adaylara, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve yazılı tebligat yapılmayacak.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ