Erkekcom – E-Dergi

Tesla, Çin’de ucuz Model 3 satışına başlıyor

Tesla, geçtiğimiz haftalarda ucuz Model 3 üretimine odaklanacaklarını açıklamıştı. Çin’de ucuz Model 3 satışlarının resmen başladığı açıklandı.

Tesla, Çin’de ucuz Model 3 satışına başlıyor

ABD’li elektrikli araç üreticisi Tesla, Washington ve Pekin arasındaki ticari krizin yol açtığı sorunlardan etkilenmemek ve Çin satışlarını hızlandırmak istediği için Model 3 otomobilinin daha düşük fiyatlı bir sürümünün, Çin’de sipariş almaya başladığını açıkladı.

tesla

DAHA UCUZ TESLA MODEL 3

Kaliforniya merkezli şirket, Çinli müşterilerin, fiyatı 433 bin yuan‘dan (64 bin dolar) başlayan Model 3’ün arkadan çekişli modeli için sipariş vermeye başlayabileceğini ifade etti. Daha önce Çin’de satılan Model 3’ün dört çekişli fiyatı 499 bin yuan civarındaydı. Tesla, yeni ucuz Model 3 elektrikli otomobillerini, mart ayında Çin’deki müşterilerine sunmayı planladığını belirtti.

tesla model 3

ŞANGAY’DA ÜRETİM FABRİKASI AÇIYOR

Şirket, şu anda Çin’de sattığı tüm arabaları ithal ediyor, ancak Şangay’da ilk aşamada Model 3 arabaları üretecek bir fabrika kurma sürecinde olduğu da biliniyor. Elon Musk, geçtiğimiz çarşamba günü yaptığı bir görüşme sonrasında, Tesla’nın Fremont Fabrikası’nın neredeyse tamamen, Çin ve Avrupa için Model 3’leri inşa etmeye odaklanacağını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ