Erkekcom – E-Dergi

Merkez bölgesi için bilmeniz gereken 4 şey

Merkez bölgesi için bilmeniz gereken 4 şey

Bazen karın kaslarınızın görünmeye başlaması yetmez ve daha fazlasını istersiniz. İşte merkez bölgesi için bilmeniz gereken 4 şey.

Birtwistle’ın yardımıyla merkez bölgenizin her bir bölümünü bir heykeltıraş gibi işleyin.

1/ SERRATUS

Bu kaslar kaburgalarınızın üzerinde bulunur. Henüz göremiyor musunuz? Ring press-up egzersizini deneyin. Halkaları kavrayın. Alçaldıkça kürek kemiklerinizi sıkıştırın ve dirseklerinizi kilitleyin. Hızlı bir itiş yaparak omuzlarınızı kamburlaştırın. Sevmediyseniz: Zeminde şınav çekin ve hareketin tepe noktasında omuzlarınızı yuvarlayın (kamburlaştırın).

2/ ÜST KARIN

Tipik mekik egzersizinin ötesine geçmeniz gerekiyor. Ayaklarınızı duvara yaslayarak göğüs hizanızda 5 ya da 10 kilogramlık bir ağırlık plakası tutun. Ağırlık plakasını duvarın ulaşabileceğiniz en yüksek noktasına değdirin. Ardından zemine uzanın ve ağırlığı başınızın üzerine kaldırın. Hareketi tekrar edin. Sevmediyseniz: Hareketi barbell rollout ile değiştirin.

3/ OBLİK KASLARI

Oblikler, 6-pack’lerinizi çerçeveleyen “yan” kaslardır. Bu kasları çalıştırmak için iki adet dambılı başınızın üzerine doğru kaldırın. Kollarınızı kilitleyin ve sırtınızı düz tutun. Ardından her iki yana doğru bükülün. Sevmediyseniz: Walking lunge and twist egzersizini yapın.

4/ ALT KARIN

Karın kaslarınızın hedef alınması en zor bölümü burasıdır. Biraz canınız yanacak olsa da bara asılın ve dizlerinizi doksan derecelik açıyla yukarıya kaldırın. Ardından bacaklarınızı önce ileriye doğru uzatın, ardından geri getirin. Sevmediyseniz: Hareketi weighted bear crawl ile değiştirin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ