Erkekcom – E-Dergi

Güçlü karın kasları için tüyolar!

Güçlü karın kasları için tüyolar!

Güçlü karın kasları için püf noktalar nelerdir diye merak ediyorsunuz. İşte çelik gibi kaslar için yapacaklarınız!

Güçlü karın kasları için: “Timsah Nefesi”ni deneyin

Çünkü karın bölgesini daha çok çalıştırıyor. Yapılışı basit: Karnınızın üstüne yatın, ellerinizi alnınızın altına yerleştirin. Başınızı ellerinizin üstünden kaldırmadan, beş saniye boyunca burnunuzdan nefes alın ve bunu yaparken göğsünüzü değil karnınızı şişirin. Nefesi bir saniye tutun, üç saniye boyunca verin. Antrenman esnasında da aynı nefes tekniğini deneyin ve nefesinizi hareketin efor sarf ettiğiniz kısmında vermeye dikkat edin.

Göğüs açan egzersizler yapın

Vücudunun arka tarafını çalıştırıp ön tarafını açan egzersizler, kalça kaslarını ve omurga çevresindeki kasları ateşleyerek merkez bölgesini güçlendirir ve postürü düzeltir. Üstelik bu hareketler, gün boyunca masa başında öne düşerek karnınıza baskı yapan başınızı geriye atar.

Yüzlerce mekik çekerek boşa vakit kaybetmeyin

Mekik,  karnın sadece orta kısmını çalıştırıyor. Üstelik bütün gün masa başında çalışıyorsanız, isteyeceğiniz en son şey daha çok öne eğilme hareketi olmalı.

Plank yapmayı abartmayın

Dört dakikalık plank kendinize meydan okumak için iyi bir yöntem olabilir ama günlük bir antrenmanın parçası olmamalı. Direnç, rotasyon ve anti-rotasyonunu geliştirecek hareketler yapmak sizin için daha iyi bir seçim olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ