Erkekcom – E-Dergi

Greyfurtun faydaları ve zararları

Greyfurtun faydaları ve zararları

Bol miktarda C vitamini içeren greyfurt meyvesinin inanılmaz faydalarını sizler için araştırdık. İşte greyfurtun faydaları ve bilinmeyenleri…

Bilimsel olarak yapılan araştırmalarda günde bir bardak greyfurt suyu içerek hastalıklara yakalanma oranını azaltılmış olur. Doğada C vitamini bakımından en zengin besinlerden biri olan greyfurtun faydalarını ve bu sağlık deposu meyve hakkında bilinmeyenleri derledik.

İŞTE GREYFURTUN FAYDALARI

– Soğuk aylarda diyet yapan kişiler için en ideal besindir. Yüksek lif sayesinde gün boyu tok kalmayı desteklerken aynı zamanda içerdiği su da yağ yakarak daha hızlı kilo verilmesine yardımcı olur.

 Düzenli tüketildiğinde içerdiği flavonodil maddeler kanserojen hücrelerin sayısını azaltır ve bağırsaklardaki fazla toksinleri de dışkı yolu ile atarak kolon kanserine yakalanma oranını düşürür.

 Çeşitli nedenlerden dolayı hasara uğrayan saç, cilt ve göz hücrelerini onarır.  Saç ve cildi besleyerek daha canlı parlak görünmelerini sağlar. Gün içerisinde özellikle masa başı çalışanlarında görülen göz yorgunluğu rahatsızlığını azaltarak daha sağlıklı görmeyi destekler.

 Eksik kalsiyum nedeniyle eklemlerde artrit rahatsızlığı görülmeye başlanır. Bu da vücut hareketlerini ciddi şekilde kısıtlar. Uzmanlar bu durumu engellemek için yarım bardak greyfurt suyunu ile yarım bardak elma sirkesini karıştırarak tüketilmesini tavsiye ediyor.

 Böbrekleri fazla iltihap, enfeksiyonlu hücre ve toksinlerde temizler ve böylece kum taş oluşumunu engeller.

– Günde bir bardak greyfurt suyu tüketerek bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz.

 Yiyeceklerden dolayı ortaya çıkan diş ve diş eti rahatsızlıkları için suyuyla gargara yapabilirsiniz. İçerdiği antioksidan asitler sayesinde diş ve diş aralarındaki kalıntıları çözerek temizler. İltihabı önleyerek ağız kokusunu giderir.

 Karaciğerin düzenli çalışmasını destekleyen etkili besinlerden biridir. Her gün tüketilen bir adet greyfurt karaciğerin fazla toksinlerini temizler.

GREYFURT TÜKETİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 Tansiyon ilaçları ile beraber kesinlikle alınmamalıdır. Tansiyon ilacı alınmadan 3 önce ya da 3 saat sonra tüketilmelidir.

– Ruhsal ilaçlar, epilepsi ve uyku ilaçlarının vücutta emilimini hızlandırarak idrar yolu ile atılmalarına neden olduğundan bu ilaçlarla beraberde tüketilmemelidir.

 Greyfurt başlı başına kolesterol düşürdüğü için kolesterol ilaçlarından 5 saat sonra tüketilmelidir.

 Kan yapıcı ve sıvılaştırıcı özelliği olan greyfurt kalp ilaçlarından en az 4 saat sonra tüketilmelidir. Aksi halde kanın sıvı oranı artınca ne greyfurtun nede ilaçların bir faydası olmayacağından kişinin tansiyonu yükselerek felç kalma oranı yükselir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ