Erkekcom – E-Dergi

Erkek Bakım Teknikleriyle Erkeksi Görüntünüzü Koruyun

Erkek Bakım Teknikleriyle Erkeksi Görüntünüzü Koruyun

Yıllardır saç kesimi ve hızlı tıraş, erkekler için yegane erkek bakım teknikleri olmuştur. Ama bugün erkekleri daha çekici yapmak için birçok erkek bakım seçeneği var.

Erkekler için bakım seçenekleri, biraz dişi taraftadır.

Erkek bakım tekniklerinde ilerlemeler ve düşüncelerde değişikliklerle erkekler kadınların neredeyse bütün bakım uygulamalarından yararlanıyor, örneğin saçlarına, tırnaklarına ve ciltlerine geçmişte asla yapmadıkları bir şekilde özen göstererek.

Güzelliği Artırmak İçin Erkek Bakım Uygulamaları

Elleriniz sertleşebilir ve nasır tutabilir. Manikür ellerinizin muhteşem görünmesine yardım edebilir. Önceleri manikürün yalnız kadınlara mahsus olduğu düşünülürdü. Oysa son yıllarda bu, ellerine ve tırnaklarına bakım yapmak için erkekler tarafından uyarlanmıştır.

Bu gençleştirici sürece ilaveten, manikürün gevşetici ve stres giderici bir süreç olduğu kanıtlanmıştır.

Kusursuz bir manikür için ellerinizi ılık bir havluya yerleştirerek başlarsınız. Daha sonra tırnaklarınızın yüzeyini temizler, uçlarından düzeltir ve çevrelerindeki ölü deriyi kesersiniz, böylece elleriniz ve tırnaklarınız yumuşak ve çekici bir görünüm alır.

Manikür, el masajı sayesinde oldukça gevşetici bir deneyim sağlar. Bunlara ilaveten ellerinizdeki büyük değişime baktığınızda şaşıracaksınız. Manikür çok büyük bir değişiklik yaparak size yumuşak ve iyi bakımlı eller sunar.

Manikürün yanı sıra bakımınızı ilerletecek başka birçok uygulama vardır. Bu uygulamalardan birisi yüzle ilgilidir. Yüz maskeleri yüzünüz için cilt bakımına yardımcı olur. İş, temizlik ve erkek bakımına geldiğinde yüzünüzdeki cildin temiz ve parlak olmasının sağlanması daha önemlidir.

Manikür gibi yüz bakımı da kadınlara mahsustu ama şimdi erkekler için gittikçe yaygınlaşıyor. İnsan vücudunda yüz, sert deriyle kaplı diğer vücut bölgeleriyle karşılaştırıldığında hassas ciltten yapılmıştır. Bu yüzden vücudunuzun diğer kısımlarına göre uygun bakımının yapılması gereklidir.

Yüz bakımı gözenekleri temizleyerek size sağlıklı ve kaygan bir cilt verebilir. Erkeklerin çoğu özellikle yüz için cilt bakımının önemli olduğu gerçeğini reddettiklerinden yüz bakımı uzun zamandır bunu ihmal edenlerde fark yaratır.

Yüzün teni kişiden kişiye değişebilir, oldukça yağlı veya oldukça kuru olabilir.

Eskiden erkekler saç bakımının o kadar önemli olduğunu düşünmezdi ama saçlarına bakım yapmaya başladılar artık, saçlarını boyamak gibi.

Orta yaşa geldiğinizde beyaz saçlar görünmeye başlar. Bu yüzden saç boyasını genç görünümü sürdürmenin bir yolu olarak kullanabilirsiniz. Saç boyamanın kız işi olduğunu hissedebilirsiniz ama saçı boyamakta yanlış hiçbir şey olmadığına kendinizi inandırmalısınız.

Bir salonda saç boyatmak sizi rahatsız ediyorsa piyasadaki evde saç boyama kitlerini tercih edebilirsiniz.

Genellikle kadınlar erkeklerinin daha başka bakım uygulamalarını da takip etmelerini arzularl ama onları ikna edemezler. Aslında spalardan randevu alabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ