Erkekcom – E-Dergi

Kahve spora nasıl etki ediyor?

Kahve spora nasıl etki ediyor?

Araştırmalar  zihni keskinleştirip, egzersizleri güçlendirdiğini ve hastalıklara karşı savunma sistemini iyileştirdiğini gösteriyor.

Bağırsaklar için faydalı

Kahve bileşiği olan klorojenik asidin belirli bağırsak hastalıkları yaşayanlarda antienflamatuar rolü oynayabildiğini gösteriyor. Bağırsak sağlığı için kahve tüketmek faydalı olacaktır.

Kahve

Kahve ile gelen kolay enerji

Kafein, tıpkı nikotin ve kokain gibi aynı sınıf bileşiklerden bir alkaloittir; rahatlatıcı adenozini bloke etmek için nöroreseptörler üzerinde çalışır. Circulation dergisindeki araştırmalara göre, diğer ikisinden farklı olarak haftada bir bardak kahve içmek içmeyenlere kıyasla kalp yetmezliğiriskini yaklaşık yüzde 7 oranında azaltır.

Odaklanma artırır

2018’de UC Davis’te yapılan bir çalışmada, grup etkinliğine katılmadan önce içilen bir fincan kahve, bireylerin ekip olarak birlikte daha iyi çalışmış gibi hissetmesine yardımcı oldu. Katılımcılar sonuçları artan dikkate bağladı.

Diyabetten korur mu?

2017 yılında yapılan bir inceleme, araştırmaların kahve içenlerde tip 2 diyabet riskinin içmeyenlere göre daha az olduğunu gösterdiğini söylüyor. Kafeinsiz kahve bile bu etkiyi yaratabilir. Bulgular, bu konuda içerdiği polifenollerin (hastalıklarla mücadele eden bir antioksidan kaynağı) rol oynayabileceğini ortaya koyuyor.

Kalp sağlığı için düzenli tüketin

Planta Medica‘da 2017 yılında yapılan bir incelemeye göre, kahve muhtemelen kardiyovasküler hastalık riskini artırmaz ve içindeki bileşikler tansiyon düşürebilir. Amerika’dan ve İsveç’ten bir incelemeye göre kan akışınızı iyileştirebileceğine dair bazı bulgular da var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
erkek haberleri