Erkekcom – E-Dergi

Aşkı Geleceğe Taşıyan 7 Önemli Unsur

Mutlu ve uzun süreli bir beraberliğin sırrı sadece aşk değil… Aşk, çoğu zaman ilişkilerin sürdürülebilirliği konusunda tek başına yeterli olmuyor. Kendisine eşlik edecek başka duygu ve davranışlara ihtiyaç duyuyor. Aşkı geleceğe taşıyan 7 eşlikçisini sıraladık.

Aşkı Geleceğe Taşıyan 7 Önemli Unsur

1- SADAKAT

Romantik bir ilişkinin temel yapı taşıdır sadakat. Kişinin sadakatinin, partnerinin baskısıyla değil, kendi isteğiyle olması da bir hayli önem taşıyor. Öte yandan sadakat sadece cinselliği içermiyor. Verilen sözü tutmak, zor anında yanında olmak, sırlarını paylaşmak da sadık olmayı kapsıyor.

2- SAYGI

Aile, arkadaş, iş ilişkilerinde olduğu gibi aşk ilişkilerinin sürdürülebilirliğini sağlayan en önemli etken saygıdır. Kişi, karşı tarafın kendisine her koşulda saygı duyduğunu, olduğu gibi kabul ettiğini hissederse kendini daha özgür hisseder. Böylece partnerine karşı da daha çık olur.

3- GÜVEN

Güvenin olmadığı ilişkilerde mutsuz, istikrarsız ve kaygı dolu bir tablo meydana gelir. Kişi, güven dolu bir ilişkide kendini rahat hissediyor, geleceğe bakarak, uzun süreli ilişkinin sorumluluğunu üstlenebiliyor.

4- ÖZGÜRLÜK

Özgürlük, ilişkilerde ince çizgisi olan bir kavramdır. Kişi bir şeyi arzuladığında veya yapmak istediği için gerçekleştirdiğinde, kendini özgür hissediyor. Öte yandan tarafların sadece özgür olabilmek adına birbirlerini incitecek şeyler yapmamaları, bu konuda orta yolu bulmaları gerekiyor.

5- DESTEKLEMEK

Hayatımızın her alanında destek gördüğümüz, takdir edildiğimiz zaman motivasyonumuz artar. Aşık olunan, sevilen insanın olumlu tepkilerini takdir etmek ise bu anlamda önemli bir adım oluyor. İlişkilerde partneri takdir etmek; karşı taraf için bir hayli motive edici oluyor.

6- ŞEFFAFLIK

Şeffaflığın hakim olduğu ilişkiler, samimiyetin sürdürülmesi açısından büyük önem taşıyor. Düşünceleri, duyguları açıkça söylemek, sorunları konuşarak çözmek ilişkileri bir adım ileriye taşıyor.

7- FEDAKARLIK

Her şey yolunda giderken ilişkiyi sürdürmek daha kolay oluyor. Ancak iflas, hastalık gibi hayatın zorlayıcı şartları gündeme geldiğinde ilişkiler önemli bir sınavdan geçiyor. Böylesine dönemlerde partnerinize verdiğiniz destek, sosyal yaşantınızdan, maddi olanaklarınızdan, zamanınızdan fedakarlık yapmanıza yol açabiliyor. Zor durumların birlikte aşılması ise ilişkinin güçlenmesini sağlıyor.

Erkekcom:  Misyoner pozisyonu nedir?

Yayın tarihi: 15.11.2018

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ