Erkekcom – E-Dergi

YDS/3 başvuruları başladı! 2018 YDS başvurusu nasıl yapılır?

YDS/3 başvuruları başladı! 2018 YDS başvurusu nasıl yapılır?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı için başvurular başladı. ÖSYM tarafından uygulanan YDS 2 Aralık 2018 tarihinde yapılacak. Peki 2018 YDS başvurusu nasıl yapılır? YDS başvurularında son gün ne zaman?

ÖSYM tarafından YDS adaylarına duyuru geldi.  Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına katılacak olan adaylar geri sayıma başladı. İşte YDS hakkında merak edilen detaylar…
YDS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
YDS/3 başvuruları 2 – 10 Ekim 2018 tarihleri arasında alınacak. Bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine (https://ais.osym.gov.tr) T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını  buradaki açıklamalar doğrultusunda yapacak ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru, başvuru süresinin son günü, saat 23.59’da sona erecektir. 
YDS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ!
a) Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

b) Başvuruların nasıl yapılacağının belirlenmesi:

 – Merkezimiz kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar; başvurularını diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklardır.
 – Merkezimiz kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylar; başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklardır.

 – Geçerli fotoğraf: Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraflar geçerli fotoğraftır. Başvuru merkezleri bilgisi ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer almaktadır.

c) Aday Başvuru Formunun doldurulması: Adaylar bu kılavuzun 2.3. maddesini dikkatlice okuduktan sonra Aday Başvuru Formunu dolduracaklardır. 

2018-YDS/3 SINAV TARİHİ, SAATİ VE SÜRESİ : 2 Aralık 2018, 10.15, 3 saat (180 dakika)
2018-YDS/3 BAŞVURU TARİHLERİ : 2-10 Ekim 2018
SINAV ÜCRETİ : 100,00 TL
BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ : 5,00 TL
2018-YDS/3 GEÇ BAŞVURU GÜNÜ : 24 Ekim 2018 (Sınav ücreti aynı gün ödenir.)
YDS GEÇ BAŞVURU SINAV ÜCRETİ : 150,00 TL
Erkekcom:  Mazerete bağlı yer değişikliği başvurusu yapan öğretmenlere müjde
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ