Erkekcom – E-Dergi

WhatsApp bahsedenler özelliği nedir?

WhatsApp bahsedenler özelliği nedir?

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a yeni bir özellik geldi. WhatsApp “Bahsedenler” özelliği nedir?

Çoğu kişinin kullandığı popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp iOS sürümü için yeni bir özelliğini uygulamaya koydu. Bu özellik sayesinde artık grup sohbetlerinizde etiketlendiğiniz tüm mesajları tek bir yerde bulabileceksiniz. Peki ya WhatsApp “Bahsedenler özelliğinin” detayları neler? Tüm merak ettikleriniz haberimizde.
WhatsApp “Bahsedenler” Özelliği Nedir?
Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yaptığı güncellemelerle yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Sesli mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme ve yazılı mesajlaşma hizmeti sunan WhatsApp, iOS kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınladı.Yayınlanan güncellemenin sürüm notlarında ‘bazı iyileştirme ve hata düzeltmeleri” yazsa da, güncelleme yeni bir özelliği de beraberinde getirdi.
WhatsApp 2.18.20 sürümü ile birlikte WhatsApp ‘bahsedenler’ özelliğine kavuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, bir grup sohbetinde etiketlendiği tüm mesajları ‘Bahsedenler’ butonu ile görüntüleyebilecek. Örneğin, bir grup sohbetinde yüzlerce mesaj birikmiş olsa da, bu buton sayesinde mesajları tek tek gözden geçirmek yerine yalnızca etiketlendiğiniz mesajları görebileceksiniz.
Öte yandan güncelleme spam mesajları engellemeyi amaçlayan yöntemlerini içeren kodları güncelleme ile temizlemiş durumda. Aynı zamanda grup sohbetlerinin ‘grup bilgisi’ ekranında, gruptaki katılımcıları arayabilmeniz için de bir arama butonu yerleştirildi. Grup bilgisi ekranında, bundan böyle grup yöneticileri en üstte yer alacak.
WhatsApp 10 Farklı Bildirim Seçeneği Nedir?
WhatsApp 10 farklı bildirim seçeneği; WhatsApp kullanıcıları, WhatsApp listesinde yer alan kişileri farklı kategorilere alma olanağı elde edebilecek. Bu sayede, kullanıcıların istedikleri mesajları ön plana alırken, istemediklerini de arka plana itebilme imkanı doğacak. Örnek verecek olursak; WhatsApp kişi listenizdeki bir numarayı öncelikler listesine eklediğiniz takdirde, o kişiden gelen WhatsApp mesajları ana ekranınızda sesli bildirim olarak gözükebilecek. Fakat yine WhatsApp kişi listenizdeki herhangi bir numaraya öncelik vermeyip geriye attığınız takdirde de, o kişiden gelen mesajlar ana ekranınızda gözükmeyecek.
WhatsApp CarPlay Desteği Nedir?
Son dönemlerde getirdiği özelliklerle birçok kullanıcısını heyecanlandıran WhatsApp’da son güncelleme iPhone kullanıcılarına iyi haberler getiriyor. WhatsApp iOS için yayınladığı yeni güncelleme ile Apple CarPlay desteğini uygulamaya getirdi. Bu yeni güncelleştirmeyle beraber iMessages dışında CarPlay destekleyen tek mesajlaşma uygulaması da WhatsApp olmuş oldu.Uygulama yeni sisteme iPhone’a benzer bir arayüz ile geliyor. Uygulama ikonu otomobil göstergesinin üst bölümüne konumlanırken, yine telefonda olduğu gibi okunmayan mesajlar burada ikon üzerinde görünecek. Burada mesajları okumak ve WhatsApp’ı açmak için yapmanız gereken tek şey Siri’yi kullanmak. Aynı zamanda Siri’nin dikte özelliğini kullanarak mesajlara cevap verebilir, uygulamayı tam donanımıyla kullanabilirsiniz. Apple CarPlay özelliği son olarak Ford Focus (2017), Volkswagen Golf (2016) ve Chevrolet Camaro (2017) modellerine eklenmişti.
WhatsApp Kişileri Listeleme Özelliği Nedir?
hatsapp`ta artık tüm arkadaşlarınızdan gelen mesajlar ekranınıza düşmeyecek, daha doğrusu düşemeyecek. Whatsapp`a gelen yeni bir özellik. Size bağlı olmakla birlikte Whatsapp pek çok kişinin sesini çok yakında kısacak.Kullanıcıların kişileri farklı katagorilere almalarına izin verecek olan özellik sayesinde istediğiniz mesajlara öncelik verirken istediklerinizi arka plana itebileceksiniz. Örneğin kişi listenizdeki bir numarayı öncelikliler listesine eklediğinizde o kişiden gelen mesaj ana ekranınızda sesli bildirim olarak gözükecek. Ancak önem sırasında geriye attığınız kişilerden gelen mesajlar ana ekranınızda gözükmeyecek.
Whatsapp diğer yandan da bugün itibariyle bazı telefonlarda artık hiç çalışmayacak. Çalışmayacak telefonlar şunlar:
– iPhone 3GS/iOS 6
– Windows Phone 7 işletim sistemini kullanan tüm telefonlar
– Android 2.1 ve altı işletim sistemini kullanan tüm telefonlar
– BlackBerry
– Nokia S40 ve Nokia Symbian S60
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ