Erkekcom – E-Dergi

Telefonunuzu Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Telefonunuzu Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler
Uzun süre kullandığınız telefonu satmak istiyorsanız öncelikle gizliliği düşünmeniz gerekmektedir. Telefonunuz ile yapmış olduğunuz işlemleri, kurduğunuz ve özel bilgiler içeren uygulamaları gözden geçirmek ile başlayabilirsiniz. 
Özel fotoğraflardan iş dosyalarına, e posta hesaplarından fatura dökümanlarına, kişisel ve iş notlarından sosyal medya hesaplarına, rehbere ve mesajlara kadar birçok veri içeren cep telefonunu temizlemek zaman almaktadır.
İlk olarak sürekli tekrarlamanız gerek bir işlem ile başlamanız gerekmektedir. Telefonunuzun hafızasını yedeklemeniz satıldıktan sonra verilerinizi kaybetmemenizi sağlamaktadır. 
Ardından medya dosyaları olarak adlandırılan video, müzik ve fotoğraflarınızı silmeniz gerekmektedir. Özel hayatın gizliliği açısından kişisel bilgiler içeren mesajların tümü ve notların da silinmesi gerekmektedir.
Telefonunuzda yer alan tüm kişisel verileri silmek için telefona yüklenmiş fabrika ayarları seçeneği hayatınızı kurtarmakta ve tek tek silme derdinden kurtulmaktasınız. 
Sayılan bütün gizli veriler de fabrika ayarlarına dön kısmına basarak sonlandırabilirsiniz. SD kart üzerinde kayıtlı olan bilgilerin tamamını yok etmeyen fabrika ayarları büyük oran da işinizi kolaylaştırmaktadır. 
Bu durumda Sd karta aktarılan bilgiler çok önemli olmaktadır ve bu nedenle telefonu satarken sd kartınızı almayı asla unutmamanız gerekmektedir.
SIM kartının küçültülmesi konusu da telefonunuz satılırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husustur ki SIM kartına zarar gelmesi demek tüm bilgilerin yok olması anlamına gelmektedir. 
Ayrıca Facebook, Twitter, İnstagram, Tango gibi çeşitli sosyal medya hesaplarından çıkış yaptıktan sonra uygulamalar daı kaldırmanız şarttır. Yoksa hesaplarınıza erişim ihtimali devam edecektir.
Erkekcom:  Six Degrees of Separation (Ayrımın Altı Derecesi)
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ