Erkekcom – E-Dergi

Kırbaç kasırgası ne zaman geliyor?

Kırbaç kasırgası ne zaman geliyor?

Dün Türkiye’nin gündemine yerleşen ve  kıyı Ege’yi son derece kuvvetli bir şekilde etkilemesi beklenen kırbaç kasırgası için belediye ve vatandaşlar son hazırlıklarını yapıyorlar.
Tropik fırtına ne zaman gelecek?
Türkiye tarihinde ilk kez bir kasırga görecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklaması “100-120 km/saate ulaşması ve meydana gelecek yağışların da 75 kg/m2 ve üzerinde şiddetli yağış şeklinde olması beklenmektedir.” şeklinde. 
Kırbaç kasırgası cumartesi gecesi etkili olacak
Meteoroloji uzmanları arasında “Kırbaç Kasırgası” olarak anılan tropikal medicane için hazırlıklar devam ediyor.  Cumartesi gecesi Türkiye’ye yaklaşacak olan kasırganın, pazar sabah saatlerinde İzmir çevresinden yurda giriş yapacağı tahmin ediliyor.
Kırbaç kasırgası nereleri etkileyecek?
İzmir’in güneybatısından girmesi beklenen kasırganın daha sonra kuzeye ilerleyeceği tahmin ediliyor.  Kuvvetli fırtınayla birlikte yoğun bir yağışın da geleceğini söyleyen uzmanlar, etkilenen iller arasında başta İzmir olmak üzere, Aydın, Çanakkale, Balıkesir, Muğla olacağını belirtiyorlar.
İstanbul Kırbaç kasırasını hissedecek
Kuzeye doğru ilerleyecek olan kasırga, pazartesi gününden itibaren Marmara Denizi üzerinden İstanbul’a doğru yol alacak. İstanbul’a geldiğinde ise kasırganın etkisini yitireceği tahmin ediliyor.
Erkekcom:  Otel odaları hakkında bilinmesi gerekenler
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ