Erkekcom – E-Dergi

Karınızın sizi aldattığına dair 18 sağlam belirti

Karınızın sizi aldattığına dair 18 sağlam belirti

Aldatılma pek çok şekilde başınıza gelebilir ve çoğu zaman bir evlilik için aşılması neredeyse imkansız bir problemdir. Eğer karınız sizden gizli bir şeyler çeviriyorsa kendisini ele verecek bir takım açık işaretler de veriyordur. Anlamak için sadece biraz dikkatli olmanız yeterlidir.

Nikah memurunun önünde ölene dek sürecek bir birliktelik için imza atıldıktan sonra karınız ikinizden birinin ölmesini beklemediyse, üçüncü bir şahıs varsa ne yapacaksınız? Bir evlilik iki temel sütun üzerine inşa edilmiştir: güven ve bağlılık. Ancak karınızın bağlılığı artık bir başkasınaysa, bir başkası varsa, sadece size değil evliliğinize de ihanet ediyorsa birlikte geçirdiğiniz tüm o yıllar yalansa…

Belki de gerçekten bir yastıkta kocamak, birlikte yaşlanma diye bir şey yoktur?

Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği’ne göre, aldatan kadınlara dair istatistikler, evli kadınların % 15’inin evlilik dışı ilişkilere sahip olduğunu göstermektedir. The Journal of Sex Research dergisinde yapılan bir araştırma ise, kadınların genelde ilişkinin altı ila on yıllık diliminde aldatmaya eğilim gösterdiklerini ortaya koymaktadır.

Written on the Body kitabının yazarı Jeanette Winterson kitabında “Aldatmak çok basit” diyor.  “Sadakatsizlik diye bir şey yok. Sadece birisinin sana duyduğu güvenden biraz alıyorsun. Sonra biraz daha alıyorsun, alıyorsun bütün kolların doluncaya dek ancak en sonunda bir bakıyorsun ki ellerin bomboş kalmış.”

Karımın bir ilişkisimi var?

Erkekler, aileleri için yaşamak ve ömürlerini harcamak başta olmak üzere evlilikleri için sessiz fedakârlıklar yaparlar. Hayatın getirdiği zorluklardan da kaynaklı olarak dönem dönem eşlerinden fiziksel ve duygusal olarak uzaklaşırlar. Duygusal teselli isteyen kadınlarsa boşluğu başka bir şeyle veya bir başkasıyla doldurmaya çalışırlar. Bazen duygusal olarak kendisine yakın buldukları biriyle masum bir ilişki kurmaya başlarlar ve gene bazen bu tür dostluklar fiziksel yakınlaşmayla da sonuçlanır.

Aldatmanın tek bir sebebi olmadığı gibi çok kesin belirtileri de yoktur ama kimi sinyaller karınızın sizi aldattığını hissetmenize yol açabilir.

Parmaklarımızın ucunda binlerce değişik uygulamayla dolu telefonların olduğu günümüz dünyasında aldatıldığınıza dair kesin ipucu yakalamak elbette ki zor. Her şey bir dokunuşla saniyeler içinde silinebilecek mesajlaşmalara ve şifrelere bağlıyken hem de.

O yüzden elinizde yeterince kanıt yokken sadece huzursuzlandığınız için yada sezgilerinize dayanarak karınızı sadakatsizlikle suçlamak kötü bir fikir açıkçası.

Karınızın Sadakatsiz biri olabileceğine dair 18 işaret


Şüpheli mesajlaşmalar yakaladınız, telefon faturalarında ve aramalarda tuhaf değişiklikler var veya sadece içinizde yaşadığınız tuhaf bir sıkıntı size aldatıldığınızı söylüyor olabilir.

İşte size şüphelerinizi doğrulayabilecek 18 ipucu…

1 Artık mesafeli davranmaya başladı


İçine kapanıyor,  fiziksel olarak yanınızda belki ama düşüncelerinde ya da suçluluklarında kayboluyor. Ona canını neyin sıktığını sorduğunuzda ise doğrudan cevaplar vermeyerek kaçamak yanıtlarla geçiştiriyor. Kadınlar duyguları konusunda çok ketum ve detaycıdırlar. İç dünyalarında nelerin döndüğünü asla bilemezsiniz zaten en çok dırdır ettikleri konu da biz erkeklerin bu yönüdür ama her şey bir anda buz kestiyse ve sizden – duygusal olarak – uzaklaştıysa artık şüphelenmek için çok iyi bir sebebiniz var demektir.

2 Sosyal hayatındaki ani “şenlenme”

Arkadaşlarla sık sık takılmak çok kötü bir şey değildir. Neticede evlilik biraz da “özel alan” gerektiren bir kurum. Ancak arkadaşlarla yapılan planların sayısı artarken, sizin bunların dışında kalma oranınız artıyorsa işte bu oldukça şüphe çekici bir durum. “Arkadaşlar” kavramını hayatına almaya karar verdiği yeni biri için bir kılıf olarak kullanan bir kadınla karşı karşıya olabilirsiniz ki bu genelde kadınların sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir.

Ne dersiniz? Gerçekten bir kızlar gecesi için mi dışarıda yoksa sevgilisiyle romantik bir buluşma mı ayarladı?

3 Telefonu hep meşgul

Ne zaman ararsanız arayın o telefon hep meşgul! Sorduğunuzda ise size bir takım arkadaşlarının adlarını sıralıyor, onların abuk subuk dertleriyle ilgili konuştuklarını söylüyor. Arkadaşları ile hep böyle ilgili miydi yoksa yeni bir “arkadaş” mı onu böyle yaptı? Üstelik kimi zaman telefon çaldığında konuşmak üzere yanınızdan ayrılıyor ve başka bir odaya geçiyor. Sizin önünüzde konuşulamayacak kadar “özel” ne olabilir? Bunu bir düşünmek lazım.

4 Telefonuna her yaklaştığınızda tedirgin oluyor

Telefon sizin yakınınızdayken çaldığında telaşlanıyorsa, telefonuna şifre koyduysa, bir arama için ödünç istediğinizde vermemek için bin dereden su getiriyorsa… Bir şeyler ters gidiyor sevgili okurum…

5 Arama geçmişi hep temiz

Tüm zamanını bilgisayar başında ve/veya elinde telefonla internet/sosyal medya ağlarında geçiren eşinizin Web geçmişini kontrol ettiğinizde her şeyin silinmiş olduğunu gördünüz. Bir müddet sonra tekrar baktınız ve gene her şey silinmiş…

Saklayacak bir şeyiniz yoksa o silme tuşuna neden basarsınız?

6 Kavgalar sıklaşmaya başladı

Üzerinde durulmayacak kadar önemsiz sebeplerden sık sık kavgalar çıkarmaya mı başladı? Büyük olasılıkla başka şeyler için kızgın olduğunu ve bu evliliğin artık kurtarılamayacağını dolayısıyla ilişkisinin haklı sebepleri olduğunu kendisine ve bu ilişkiden haberdar bazı yakınlarına kanıtlamaya çalışıyor. Kendisini daha az suçlu hissetmek ve yaptıklarını haklı çıkarmak için başvurduğu bir yöntem bu ancak ihanet haklı çıkarılması sözkonusu olamayacak ahlaki bir suçtur.

7 Cinsel hayatınız bitti

Erkeklerin pek çoğunun aksine bir kadın biriyle fiziksel ilişki kurmaya başladığında, başka bir erkekle yatmaktan hoşlanmaz. Eğer karınız başka biriyle fiziksel bir ilişkiye sahipse, sizinle cinsel ilişkiye girmekten kaçınacaktır. Bütün cinsel arzuları onu artık yeni sevgilisine doğru sürüklüyor.

İkiniz de tam anlamıyla seks yapmayan o klasik evli çiftlerden mi oldunuz yoksa karınızın cinsel yaşamı sizinki kadar yalnız ve renksiz değil mi?

8 “Yeni” bir arkadaşı var

Sana hiç tanımadığın yeni arkadaşı Cahide’yi anlattı mı? Onun hakkında konuşmayı ve onunla çıkmayı çok seviyor. Görünüşe bakılırsa ikisi de kısa bir sürede oldukça yakınlaştı. Hiç bu “yeni arkadaş” ile neden karşılaşmadığınızı merak ettiniz mi?

Bu yeni arkadaş gerçekten bir Cahide mi yoksa bir Cahit mi?

9 Pek mutlu görünmüyor

Artık onu mutlu edemiyorsunuz. Yaptığınız sürprizler yada aldığınız hediyeler onu mutlu etmiyor. Devamlı düşünceli ve dalgın. Arkadaşlarıyla konuşabilirsiniz – ki şüpheleriniz doğruysa size hiçbir şey anlatmayacaklardır – veya onu önünüze alıp, onunla konuşmak istediğinizi, ona kızmayacağınızı yada yargılamayacağınızı söyleyin… Nasıl tepki vereceğini göreceksiniz.

10 Arabasının kilometre saati anlattığı hikayeleri doğrulamıyor

Size bir arkadaşıyla buluşacağını ya da market alışverişi yapacağını söylüyor. Ancak baktığınızda bakkalın köşesini bile geçmemiş o araba. Size bir arkadaşıyla karşılaştığını veya bir başka mağazaya gitmekiçin trafik sıkışıklığına takılmamak için taksiye bindiğini anlatıyor…

Yediyseniz afiyet olsun!

11 Giyimine verdiği önem çok arttı

Evliliklerin “balayı dönemi” nden sonra, her iki eş de görünümlerine daha az dikkat ederler. Artık her seferinde iyi görünmek için eski telaş ve heyecan yoktur. Ve bum; Birdenbire, eşini ilk randevularında olduğu gibi giyinmiş görüyorsun. Nefes kesmek için giyinmiş ve “arkadaşlar” ile çıktığını söylüyor.

Kadınlar ilişkilerinin ilk aşamalarında giyinmeyi, gösterişli olmayı severler. Eşiniz eğer böyle giyiniyorsa ve dışarı sizsiz başka biriyle çıkıyorsa evliliğiniz konusunda endişelenmeye başlamak için uygun bir zamandasınız derim.

12 Alışveriş çılgınlığı

Kredi kartı ekstrelerinde büyük bir artış var. Bir sürü yeni kıyafet ve daha önemlisi yeni iç çamaşırı satın alındığını görüyorsun. O yeni iç çamaşırlarını evde de buluyorsun, ama hiçbiri önünde giyilmiyor. Etiketleri kesilmiş eşyalardan tonla buluyorsun, ama onu hiç kullanıldıklarını görmedin.

Yanıt çok basit: Yeni iç çamaşırları senin için değil.

13 Ruh hali çok değişken

Bir gün aşırı nazik, sevecen ve neşeli bir başka günse “gözünün üstünde kaşın var” diye kavga çıkarıyor. Siz evliliğinizle ilgili ne sorun olduğuna kafa yorarken o aslında başka bir ilişkinin duygusal iniş çıkışları yüzünden böyle davranıyor olabilir. Bizden duymuş olmayın ama Cahit Bey karınıza biraz özensiz davranıyor olabilir. (bkz: 8. Madde)

14 Kokusunda bir değişiklik var

İki kişi uzunca bir süre evli kaldıklarında, birbirlerinin kokusunu ezberlerler. Karınız eve geldiğinde daima çok “temiz” oluyor. Yeni sevgilisinin kokusunu gizlemek için banyo yapıyor olabilir. Ama o zaman bile, onu koklayarak banyodan önce biraz farklı koktuğunu göreceksiniz. Hormonlarınıza ve burnunuza güvenin.

15 Farklı alışkanlıklar kazandı

İki kişi bir ilişki içinde olduğunda, birbirlerinin alışkanlıklarını ve zevklerini geliştirmeye/değiştirmeye başlarlar. Karınız daha önce hiç fark etmediğiniz yeni zevklere mi sahip? Mesela eşiniz bir sigara tiryakisi veya alkolikle çıkıyorsa, o zaman onda da bu bağımlılıkların miktarlarında artış olacaktır.

Karınız artık tanımadığınız birine mi dönüşüyor yoksa?

16 Artık göz teması kurmuyor

Sizinle konuşurken artık gözlerini kaçırıyor mu? Bunun nedeni büyük olasılıkla hissettiği suçluluk duygusu. Onunla göz temasıyla konuşmayı deneyin ve ondan da aynısını yapmasını isteyin. Büyük olasılıkla yapamayacaktır.

17 İş yerinde çok fazla acil durum çıkmaya başladı

Çalışan eşler kadın yada erkek, iş arkadaşlarıyla ilişkilere daha yatkındır. Bunun baş sebebi günlerinin çoğunu bu insanlarla ve cazibe auralarıyla geçirmeleridir. İş arkadaşı ile bir ilişkisi varsa, o zaman her zaman bir “iş olayı” da olacaktır. Karınız her zaman bir işkolik miydi yoksa bu yeni bir şey mi?

Acil işin ne olduğunu görmek için onu hiç ofisinde ziyaret etmeyi düşündünüz mü?

18 İçinizdeki “o” ses şüphelerinizi doğruluyor

Karınızla birlikte geçirdiğiniz yıllardan sonra  derinlerde bir yerlerde ilişkinizin değiştiğini biliyorsunuz. Klasik “kıskanç koca” triplerine girdiğiniz için kendinize kızıyor da olabilirsiniz ama hissettiğiniz şeyin kıskançlık yada kuruntu olmadığını derinlerde bir yerde biliyorsunuz. İçinizdeki o ses bir şeylerin yolunda gitmediğini size sürekli fısıldıyor ve siz de elinizde olmayarak bunca yıllık karınızın sadakatini sorgularken buluyorsunuz kendinizi.

Yukarda verdiğimiz belirtiler sizi kendinize getirsin. Paniği ve kuruntuyu bırakın. Evliliğiniz tehlikede ve artık onu kurtarmak isteyip istemediğinizi de bilmiyorsunuz. Tüm evlilikler ebediyete dek sürecek diye bir şey yok ancak evliliğin temel taşlarından biri de bağışlayıcılıktır. Eşiniz bir “zayıflık” anına yenik düşerek sonradan pişman olduğu bir hata yapmış olabilir. Aldatan sizolsaydınız onun size nasıl davranacağını düşünün ve empati kurmaya çalışın. Daha sonra evlilik bağınızın ve/veya aşkınızın bu hatayı bağışlayabilecek kadar güçlü mü olduğunu düşünün. Sonrasında evliliğinizi sürdürmek yada bitirmek kararını uzun uzun düşünerek verin. Ani kararlardan ve başka insanların yorumlarıyla hareket etmekten kaçının…

Şükrü DEMİRAY

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ