Erkekcom – E-Dergi

Kadınların bir erkekte en çok aradığı 5 özellik

Kadınların bir erkekte en çok aradığı 5 özellik

Erkekler kadınların tam olarak ne düşündüklerini belki de asla bilemeyecekler, fakat onları biraz olsun anlayabilmenin yolları var. İşte, kadınların erkeklerde aradığı 5 kişilik özelliği.

Varoluştan bu yana erkekleri zorlayan pek az soru karşı cinsin düşüncelerini neyin motive ettiğini çözmek kadar kafa karıştırıcı olmuştur. Bu konuyu ele almaya çalışan binlerce kitaba, şiire, denemeye ve korkunç romantik komedilere rağmen, erkekler kadınların gizemlerini çözmek konusunda pek fazla ilerleme kaydedemediler.

Ancak erkeklerin partnerlerinin beyninde olup bitenleri asla anlayamayacak olmaları, bu konuda daha iyi bir fikir sahibi olamayacakları anlamına gelmez.

Evet, her kadın farklıdır, ancak neredeyse tüm kadınların erkeklerde olmasını istediği belli karakter özellikleri vardır. Çoğu kadının sadık, nazik ve yatakta iyi olan bir erkek (tabii ki) istediğini biliyoruz. Peki başka?

1- Mizah Anlayışı
Anketimize katılan kadınların yüzde 77’sine göre, bu dünyanın stresine karşı gülmeyi bilebilmek olmazsa olmaz bir özellik. Eğer onları da güldürebilirseniz ekstra puan kazanacaksınız. Mizah anlayışınız, kadınlara hayatın size getirdiği tüm zorluklara gülüp geçebildiğinizi gösteriyor.

2- Zekâ
Dünyayı anlayan, ilginç bir erkek, kadınların yüzde 55’inin çevresine gururla tanıştırabileceği bir erkektir. Sorunları çözebilen erkekler kadınları daha güvende hissettirir ve kendilerini her zaman geliştiren erkekler de hiçbir zaman sıkıcı olmazlar.

3- Tutku
Kadınların yüzde 46’sı tutkulu hareketlerden hoşlanıyor, çünkü erkeklerden bunu görmeye alışkın değiller. Bir konuda tutkulu olun: Empresyonist sanat, dağcılık, barbekü ya da çevrecilik. Bu, kendinizden başka ve çok daha öte bir şeyi umursadığınızın kanıtıdır.

4- Kendine Güven
Kadınların yüzde 41’i, kendine güvenen erkeklerin beraber olduğu kadını da güvende hissettireceğini düşünüyor. Tuhaf durumlarla ya da insanlarla başa çıkabiliyorsanız, hayatınızdaki kadına korkması için hiçbir sebebin olmadığını gösteriyorsunuz demektir.

5- Cömertlik
Bu özellik kadınların yüzde 38’i için oldukça önemli. Ancak cömertlik sadece 4 yıldızlı restoranlarda yemek yemek anlamına gelmiyor. Zamanınızı ayırmanız ve onu yeterince dinlemeniz de gerekiyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ