Erkekcom – E-Dergi

Kadınların Sevdiği Pozisyonlar

Kadınların Sevdiği Pozisyonlar

Kadınlar hangi pozisyonlardan hoşlanır, sorusu cinsel tecrübesi az olan ya da fazla olsa da bu vakte kadar hiç kadınların ne istediğini incelememiş bireylerin sorduğu önemli bir sorudur. Çünkü cinsellik tek taraflı değil, her iki tarafında hoşuna giden bir şeydir. 
Bu yüzden erkeklerin sevdiği pozisyonlar ve kadınların en fazla zevk aldığı pozisyonlar hakkında bilgi sahibi olmak her iki taraf için de önem arz etmektedir. Kadınlar Yatakta Ne İster sorusunun yanıtları hakkında bilgi sahibi olmanız, yatakta başarılı olmanız için oldukça önemli.
Her ne kadar uygulansa da pozisyonlar ve isimleri, yani pozisyonların isimleri bilinmiyor. Misyoner pozisyonu, köpek stili (doggy) gibi çok bilinen pozisyonlar olsa da, genel anlamda isimler bilinmediği için birebir konuşma esnasında sorulan sorulara karşılık alınan cevaplar kimi zaman anlam ifade edemeyebiliyor. Bu makale ile kadınların sekste en sevdiği pozisyonlar hakkında bilgi edinirken, aynı zamanda kadınların sevdiği pozisyonlar resimli bir şekilde verileceği için unutmayacak, isimlerini de hatırlayabileceksiniz.
Kadınları etkilemenin yolları arasında elbette kadınların cinsel olarak ne arzu ettiğini bilmek büyük önem arz ediyor.

Kadınların En Sevdiği 7 Seks Pozisyonu

Unutulmamalıdır ki erkekler, kadınlara oranla pozisyonları çok daha az önemsemektedir. Bu nedenle kadınlar için önemli olan sevişme pozisyonlarının erkekler için önemli olmayabileceğini göz önünde bulundurarak, partnerinizin pozisyon isteklerini göz ardı etmemenizi öneririz.
Şimdi gelelim kadınların en sevdiği pozisyonlar konusuna!

1. Misyoner Pozisyonu

Çok büyük oranda, bir kadın için yatakta en güzel pozisyonlar arasında her daim en ön sırada olan misyoner pozisyonu ön plana çıkıyor. Kadınların sekste zevk aldığı pozisyonlar oldukça fazla olsa da, kadınları orgazm etmenin yolları arasında en önemlilerinden bir tanesi misyoner pozisyonu! Her kımıldayışınızda partnerinizin klitorisini uyaracağınız ve vücudunuzu görmesi için fırsat vereceğiniz için, kadınlar için en değerli pozisyon budur.
Kadınlar misyoner pozisyonu ile sevişirken vajinal açılarını partnerlerine göre ayarlayabildiği için de bu pozisyonu tercih etmektedir. Hem bu pozisyon erkekler için de oldukça çekicidir. Zira partnerinizin gözlerinde şehveti ve yüzündeki zevki görebileceğiniz pozisyon sayısı oldukça sınırlıdır.
Kısacası, sekste en etkili pozisyonlar arasında bir kadını zevkten uçurmak istiyorsanız, kesinlikle misyoner pozisyonunu aklınızın bir köşesine yazmalısınız.

2. Bacak Omuza

Erkeklerin sevdiği pozisyonlar arasında da yer alan ve kadınlar için klitoral orgazma ulaşmanın en iyi yollarından birisi olarak görülen, misyoner pozisyonunun bir diğer varyasyonu bu pozisyon, kadınların sevdiği pozisyonlar arasında yer alıyor. Cinsel birleşmenin oldukça rahat gerçekleştirilebildiği pozisyonda erkeklerin hareket kabiliyeti daha az sınırlı olduğu için sert sevişmeyi seven çiftler için en iyi seks pozisyonları arasında yer alır. Ayrıca partnerlerin birbirlerinin yüzlerini görmesi ve sevişirken birbirlerini öperek uyarması da bu pozisyonda oldukça rahat gerçekleştirilebilmektedir.

3. Köpek Stili (Doggy Style) – Kaşık Pozisyonu

(Kaşık pozisyonu, kadının kalçasını hafif çıkartması ve erkeğin de arkasından sarılarak uyumasına da deniyor, bilginiz olsun. Zaten sevişirken de kadın yüz üstü yatıp kalçasını çıkartıyor ve erkekte üzerine uzanıyor.)
Köpek stili, kadınların sevdiği pozisyonlar arasında yer alsa da, açık ara erkeklerin en sevdiği pozisyondur. Eğer bu makale erkeklerin sevdiği pozisyonlar hakkında olsaydı, oldukça uzun bir şekilde bu başlığı ele alabilirdik…
Normal doggy style sevişme pozisyonundan biraz daha farklı olan bu varyasyonda kadın yüz üstü yatıyor ve kalçasını çok hafif bir şekilde yukarı kaldırıyor. Böylece erkeğin ağırlığını hissederek cinsel birleşme yaşayan kadın, orgazma da yaklaşıyor. Bu pozisyonda kadın partner kalçalarını sıktıkça, erkeğin cinsel birleşmeden aldığı zevkte artıyor.

4. Köpek Stili (Doggy Style) – Yastık Desteğiyle

Aslında 3, 4, 5 numaralı pozisyonların isimleri sadece doggy style ama akılda kalıcı olması ve tarif açısından basitleştirmek adına başlıklarda biraz ekleme yaptık. Gidip partnerinize “yastık desteğiyle doggy style yapalım” demeyin yani ?
En güzel yatak pozisyonları, daha doğrusu en güzel sevişme pozisyonları arasında yer alan, en rahat ve kadınların sevdiği pozisyonlar arasında daima kendisine yer bulacak olan bu pozisyon, kaşık pozisyonunun aynısı sayılabilir. Tek farkı, pelvis altına, yani kalça hizasına bir yastık yerleştirmek. Böylece partnerinizin üstündeki ağırlık biraz olsun hafifleyecek ve kalça çıkıntısı artmış olacak. Bu pozisyon hem erkek hem de kadın için oldukça tatmin edici. Erkekler bu pozisyonda daha rahat hareket edebildiği için partnerlerinin klitorislerini daha fazla uyarabilecek, ağırlıklarını yine partnerlerinin üzerine verebilecek ve en önemlisi derin penetrasyon ile g noktası uyarımını daha iyi yapabilecek şekilde pozisyon alabiliyor.

5. Köpek Stili (Doggyy Style) – Düz Birleşme, Yatay Doggy

Kadınlar için en zevkli pozisyonlar arasında yer alsa da, özellikle hakimiyeti erkeğe bırakmayı seven kadınlar için oldukça baştan çıkarıcı bir pozisyon. Bu pozisyona literatürde yatay doggy de denebiliyor. İtaatkar, hakimiyeti partnerine bırakmayı seven kadınlar için baştan çıkarıcı olduğunu söylediğimiz bu pozisyonda klitoral orgazm ve g noktası uyarımı maksimum düzeye gelebiliyor. Bu yüzden de kadınların sevdiği pozisyonlar arasında vazgeçilmez olmaktadır.

6. Kadın Üstte

Kadının cinsel ilişki hızını, sertliğini ayarlayabildiği ve birleşme derinliğini istediği gibi gerçekleştirebildiği bu pozisyon, klitoral orgazmı ve orgazmı direkt olarak besler. Çünkü bir kadının vücudunu kendisinden daha iyi tanıyan yoktur ve bu pozisyon da tam olarak istediklerini elde etmeleri için birebir olmaktadır. Bu sebepten ötürü kadınların sevdiği pozisyonlar arasında daima yer alacaktır.
Bu pozisyonda erkekler genel olarak boşalma zamanını ayarlayamama problemi çekebiliyor ama o kadar uzun sevişmenize gerek yok. İdeal Seksin Süresi başlıklı makalemizde sevişme süresiyle ilgili detaylı bir bilgilendirme yapmıştır.

7. Kadın Üstte – Sandalye ya da Koltukta

Eğer ilişkiniz yeniyse partnerinizin üstte olduğu pozisyonları tercih etmemesi doğaldır çünkü çok fazla görülebilir oldukları için utanabilirler. Ama eğer böyle bir durum söz konusu değilse, gerçek bir orgazma hazır olun. Hem istediği derinliği yakalayan, hem de sertliği ayarlayan partnerinize, göğüs hizasındaki dudaklarınızla destek olarak gerçek bir orgazm yaşatabilirsiniz.
Kadınların en sevdiği pozisyon olarak misyoner pozisyonu, erkeklerin en sevdiği pozisyon olarak da doggy style gösterilse de, listemizdeki diğer pozisyonlar da yabana atılacak cinsten değildir.
Eğer partnerinizi mutlu etmek ve aynı zamanda kendiniz de mutlu olmak istiyorsanız, ezbere bir cinsel ilişki yaşamak yerine birbirinizi tanımaya yönelik yaklaşımlarda bulunmanız şart! Kadınların sekste sevdiği pozisyonlar ya da erkeklerin en çok sevdiği pozisyonlar her ne kadar önemli olsa da, asıl önemli olan partnerlerin birbirlerini tanımasıdır…

Kadınların Sevdiği Pozisyonlar Hakkında

Unutmayın ki her kadın farklı pozisyondan hoşlanabilir. Kimisi sert, kimisi romantik birleşmeden yanadır. Kimi kadın itaatkar olmayı severken, kimi kadın tüm iplerin elinde olmasından hoşlanır. Bu sebeple kadınların en çok sevdiği pozisyonlar kişiden kişiye değişebilir. Verdiğimiz bilgiler, genel anlamda kadınların en sevdiği pozisyonlar olmaktadır. Partnerinizin sevdiği pozisyonları bulmak, elbette sizin elinizdedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ