Erkekcom – E-Dergi

Gelir Uzman Yardımcısı (GUY) sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gelir Uzman Yardımcısı (GUY) sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gelir Uzman Yardımcılığı (GUY) sınavına katılım sağlayan binlerce kişi, kurumun internet sitesinden açıklanacak olan sonuç detaylarına kilitlendi. Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı ve Gelir Uzman Yardımcılığı başlığı altında iki ayrı sınav açan Gelir İdaresi Başkanlığı, 18 Ağustos tarihinde sınav aşamasını tamamladı. Peki, GUY sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde görev almak isteyen binlerce adayın katılım sağladığı Gelir Uzman Yardımcılığı (GUY) sınav sonuçları, kurumun internet sitesi üzerinden erişime açılacak. Peki, GUY sonuçları nereden ve ne zaman öğrenilebilecek? O konu hakkında bazı bilgiler
GUY SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?
Gelir Uzman Yardımcılığı için iki adet sınav gerçekleştirildi. Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı 4 Ağusos tarihinde uygulandı. Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı ise 18 Ağustos tarihinde gerçekleştirildi. Bu sınavların ardından birçok kişinin odak noktası sonuçlar oldu. Gelirler İdaresi bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.
Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri, sözlü sınavın yeri ve tarihine ilişkin listeler, uygun yerlere asılmak ve Başkanlık resmi internet sitesinde (http://www.gib.gov.tr) yayımlanmak suretiyle duyurulacak.
SONRAKİ AŞAMALAR NE OLACAK?
Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava alınmayacaktır.

Sözlü sınavda, adayların muhakeme gücü, bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade etme yeteneği, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, yetenek ve kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı da göz önünde bulundurularak, her adaya sınav kurulu başkan ve üyelerinin (sözlü sınavın birden fazla komisyon tarafından yapılması halinde ilgili komisyon üyelerinin) her biri tarafından ayrı ayrı 100 üzerinden puan verilir. Verilen bu puanların aritmetik ortalaması sözlü sınav puanını teşkil eder.

Sözlü sınavda başarılı olmak için alınan puanın 70’ten az olmaması gerekmektedir. 

Giriş sınavı puanı; sözlü sınavda başarılı olan adayların sözlü sınav puanı ile yazılı sınav puanının aritmetik ortalaması alınarak hesaplanır.
Giriş sınavı sonuçları, sınav kurulunca, giriş sınav puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle başarı derecesine göre sıraya konulup, atama yapılacak kadro sayısı kadar asil aday belirlenir.

Ayrıca başarılı olmak şartıyla giriş sınavında ilan edilen yerlerdeki kadronun %25’ ine kadar yedek aday belirlenir.

 Asil ve yedek listeler, bu duyuruda belirtilen yerler göz önünde bulundurulmak suretiyle oluşturulacaktır.

Asil ve yedek listelerinde sıralama yapılırken, adayların giriş sınavı puanının eşit olması halinde, yazılı puanı yüksek olan adaya, yazılı puanının da eşit olması halinde, KPSS (A) P48 puanı yüksek olan adaya öncelik tanınacaktır.

Yedek listede yer alan adayların hakları aynı il için yapılacak müteakip yazılı sınav tarihine kadar geçerli olup, daha sonraki sınavlar için müktesep hak veya herhangi bir öncelik teşkil etmez. Ayrıca, bu süre içerisinde başka bir il için açılan sınavda başarılı olarak ataması
yapılan yedek adayların hakları sona erer.
Giriş sınavından 70 ve üzerinde puan almış olmak asil ve yedek listedeki sıralamaya giremeyen adaylar için müktesep hak teşkil etmez.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ