Erkekcom – E-Dergi

Facebook Hikayeler’e reklam geliyor

Facebook Hikayeler’e reklam geliyor

300 milyondan fazla insanın her gün kullandığı Facebook Hikayeler kısmına reklam geliyor. 
Hikayelerde reklamları kullanarak işletmeniz için iyi sonuçlar alın
Artık haber kaynağı ya da Instagram Hikayeler üzerinden yürüttüğünüz reklam kampanyalarına Facebook Hikayeler’i de ekleyebilir, böylelikle bu tam ekran ve sürükleyici ortam üzerinden mesajınızı daha fazla insana ulaştırabilirsiniz. Ayrıca, çok yakın bir zamanda erişebildiğiniz insan sayısını ve Messenger’da da hikayeler üzerinden yürüttüğünüz reklam kampanyalarınızın performansını artırabileceksiniz.
Erişim, marka farkındalığı, video görüntülemeleri, uygulama indirme, dönüşüm, trafik ve potansiyel müşteri reklamları gibi halihazırda Instagram Hikayeler üzerinden verilen reklamlar için sunulan tüm imkanlar, Facebook Hikayeler üzerinden verilen reklamlar için de kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra, Facebook’un hikaye reklamları için sunduğu hedefleme ve ölçümleme olanakları da tüm platformlardaki hikaye reklamları için erişilebilir durumda.
Hikayeler üzerinden yapılan reklamların işletmeler için değerli sonuçlar verdiği görülüyor. Ipsos tarafından yapılan bir araştırma, insanların yüzde 62’sinin bir markayı ya da ürünü hikayede gördükten sonra daha çok ilgilendiğini ortaya koyuyor. Facebook Hikayeler’de reklamları test eden markalar da olumlu sonuçlar almaya başladılar bile. iHeartRadio, Kettle Chips ve KFC, Facebook Hikayeler üzerinden başlattıkları reklam kampanyalarının marka yükselişlerine olumlu etkisi olduğunu dile getiren reklamverenlerden yalnızca birkaçı.
Performans pazarlamacıları açısından bakıldığında ise hikayeler üzerinden yapılan reklamlar insanları harekete geçiriyor. Araştırmaya katılan insanların yarısından fazlası, hikayelere bakmanın bir sonucu olarak daha çok online alışveriş yaptıklarını dile getiriyor. 
Buna ek olarak, araştırmaya katılan kişilerin yüzde 38’i hikayelerde gördükleri bir ürünü ya da servisi başkalarına anlattıklarını, yüzde 34’ü ise o ürünü bulmak için mağazaya gittiklerini söylüyor. Sürdürülebilir ve çevre dostu bir giysi şirketi olan Tentree ve tanışma uygulaması Skout, Instagram Hikayeler üzerinden yaptıkları reklamkampanyalarına Facebook Hikayeleri de eklemenin, daha düşük maliyetle daha çok müşteri hareketine yol açtığını belirtiyor.
Erkekcom:  Dolar/TL 6.84 seviyesine kadar yükseldi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ