Erkekcom – E-Dergi

Tirbuşon Kullanmadan Şarap Şişesi Açmanın 4 Yolu

Tirbuşon Kullanmadan Şarap Şişesi Açmanın 4 Yolu
Şarap şişesi açmak için tirbuşonunuz yoksa, farklı yollarla da şişeyi kolaylıkla açabilirsiniz. Siz sadece yapmak isteyin!
Misafirlerinize ya da günün yorgunluğunu atmak için bir şişe şarap açmak istediğinizde, tirbuşon bulamadıysanız, sorun etmeyin. Anahtar hatta ayakkabı ile de şarap şişesini açabilirsiniz.
Anahtarla
Sadece bir anahtar kullanarak şişe mantarını çıkarabilirsiniz. Anahtarı dikkatli bir şekilde mantarın içine doğru itin. Olabildiğince içeri itmeye çalışın. Şişeyi bir elinizle tutun ve daha sonra anahtarı çevirmeye başlayın. Anahtarı yavaşça yukarı çekerken çevirmeye devam edin. Mantar kolaylıkla şişeden çıkacaktır.
Vidayla
Tornavida ile vidayı, mantara vidalayın. Sonra çekicin arkası ile vidayı çekerken, mantar da beraberinde çıkacaktır.
Tahta kaşıkla
Mantarı çekerek çıkarmak zor geliyorsa, bir tahta kaşık alın ve mantarı şişenin içine doğru itin. Ancak, mantar şarabın tadını değiştirebileceği ve şarabın içinde dağılabileceği için bu yöntemi başka seçeneğiniz kalmadığında kullanmanız daha iyi bir fikir olabilir.
Ayakkabıyla
Tüm yöntemleri denemenize rağmen başarılı olamadıysanız, bir sandalyeye oturun. Şarap şişesini ters çevirerek bacaklarınızın arasına sıkıştırın. Düz, sert bir ayakkabı alarak şişenin altına vurmaya başlayın. Mantar gevşeyip yavaş yavaş çıkmaya başlayacaktır. Mantar tamamen çıkmadan şişeyi dik duruma getirin ve mantarı parmaklarınızla çekin.
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ