Erkekcom – E-Dergi

Penis koparsa, yerine dikilebilir mi?

Penis koparsa, yerine dikilebilir mi?

Penis kopması, bazen sanayide bir takım aletlerin kesici bölgelerine penisi kaptırma şeklinde olabilmektedir. Nadiren de olsa hayvan ısırması sonucunda da penis kopmasına rastlanabilmektedir. Bir başka penis kopma vakası ise, medyada da rastlandığı gibi, partnerler arasında, eşler arasında bir takım anlaşmazlıklar sonucu, kadının erkek organını kesmesiyle gerçekleşmektedir. 

Sık sık da, özellikle işin uzmanı tarafından yapılmayan sünnetlerde ve kapalı, görmeden yapılan sünnetlerde, penisin özellikle baş kısmının kesici aletle koparılması söz konusu olabilmektedir. Herhangi bir biçimde penis koptuğunda, eğer kopan parça kaybolmamışsa, hemen yapılması gereken şey, kopan parçayı temiz bir beze sararak, kişiyi ve bu parçayı estetik plastik, mikro cerrahi yapabilecek bir kliniğe en hızlı şekilde ulaştırmaktır. 

Eğer kopmanın ardından çok uzun bir süre geçmemişse, parçalanmış, kirlenmiş bölgeleri temizlendikten sonra, penisten kopan parça koptuğu yere, mikro cerrahi denilen büyütmeli operasyonlarla dikilebilir. Bu işlem sırasında, önce kopan damarlar birbirine dikilir. Daha sonra penisin bütünlüğünü sağlayacak olan zar kısmı ve cilt kısmı dikilir. Bu şekilde, gecikmeden yapılan ameliyatlarda penisin tekrar tutması ve hayatiyetini kazanması mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  Genç erkekler yeni başlayan saç kayıplarını erteleyebilirler mi?
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ