Erkekcom – E-Dergi

Kabızlığı anında geçiren doğal yöntemler

Kabızlığı anında geçiren doğal yöntemler

Kabızlık tedavisi yöntemleri, altta yatan nedene ve mevcut olduğu süreye bağlıdır. Fakat kendinizi evde kabızlıktan arındırmanın yolları vardır. Kabızlığı anında geçiren yöntemler nelerdir diye soruyorsanız size birkaç doğal yöntemden bahsedeceğiz.

 

 Kabızlık bir semptomdur, bir hastalık değildir. Çoğu neden benign olsa da, bazen hipotiroidizm, diyabet, parkinson hastalığı, çölyak hastalığı, kolon kanseri ve inflamatuar bağırsak hastalığı gibi daha kötü niyetli hastalıklar için bir uyarı işareti olabilir.

Fakat kendinizi evde kabızlıktan arındırmanın yolları vardır. Bununla birlikte, diğer yan etkilerden şikayet ediyorsanız, doktorunuzu mümkün olan en kısa sürede görmeniz için randevu almanız gerektiğini unutmayın.

Size vereceğimiz doğal yöntemlerle kabızlığa veda edebilirsiniz. İşte kabızlığa veda etmenizi sağlayacak doğal yöntemler…

 

Günde 8 bardak su için

Kabızlığın en önemli nedenlerinden birisi de dehidrasyondur. Vücudun metabolizmasının sorunsuz çalışması için her gün en az 8 bardak su içmek tavsiye edilir.

 

Yoğurt 

Probiyotikler , yoğurtta bulunan yararlı bakteriler, sindirim problemlerini hafifletebilir.

 

Pekmez

Yatağa girmeden önce tüketilen bir kaşık üzüm pekmezi kabızlık sorunuzun çözülmesine yardımcı olacaktır. 

Aynı zamanda yatmadan önce tüketilen 1 kaşık pekmez magnezyum ve kalsiyum ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olmaktadır.

 

Kuru erik

Kuru erikler, doğal bir müshil olan sorbitolün yanı sıra, çözünmez bir lif kaynağıdır. Kuru erik suyu veya 1 avuç kuru erik tüketerek kabızlık sorununu çözebilirsiniz.

 

30 saniye baskı yöntemi

Göbek deliğinizin 3 parmak altına belli aralıklarla 30 saniye boyunca baskı uygulayın. Bu yöntem bağırsaklarınızın hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar.
    

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
erkek haberleri