Erkekcom – E-Dergi

Elimi Bırakma dizisinin Feride Çelen’i Seray Gözler kimdir?

Elimi Bırakma dizisinin Feride Çelen’i Seray Gözler kimdir?

Elimi Bırakma dizisinin Feride Çelen’i Seray Gözler kimdir?
Her Pazar seyircisi ile buluşan dizisinin oyuncu kadrosu merak ediliyor.
Elimi Bırakma dizisinin Feride Çelen’i Seray Gözler kimdir?
Sorusunun yanıtını sizler için derledik.

Elimi Bırakma dizisinin Feride Çelen’i Seray Gözler kimdir? Sorusu dizi başlamadan oyuncu kadrosu un gündeme gelmesi ile birlikte merak konusu oldu. Elimi Bırakma dizisinin Feride Çelen’i Seray Gözler kimdir? Sorusunun yanıtına habermizden ulaşabilirsiniz. Sahip olduğu tüm değerleri bir gecede kaybeden Azra ile benzer kaderi paylaştıkları Cenk’in yollarının kesişmesi hikayesi ile başlayan dizi kısa zamanda izleyicilerinden büyük beğeni topladı. aile bağlarının önemine dikkat çekmek isteyen dizi, İnsanın dönüp gidebileceği bir evinin, ailesinin olması dünyanın en büyük hazinesi” mottosu ile seyircisi ile buluşuyor. İşte Elimi Bırakma dizisinin Feride Çelen’i Seray Gözler kimdir? Sorusunun yanıtı
Seray Gözler (FERİDE ÇELEN) Kimdir?
Feride Hanım 70 yaşlarında büyük bir yemek firmasının sahibidir. Fakir bir hayattan zengin bir yaşama yelken açmış, çok çalışmış, zeki, merhametli, hak yemeyen bir kadındır.

Küçük oğluyla dul kaldığı günden beri çalışmış, bugünlere dişiyle tırnağıyla gelmiştir. Bu yüzdendir ki iş yerinde çalışanları arasında kadınların önceliği her daim ön plandadır.

Sosyal sorumluk projelerinde ön planda her daim rol alır. Adeta kanatsız bir melektir.

Feride Hanım için dokunulmaz şey “aile”dir. Ailesi onun hazinesidir. Oğlu öldükten sonra daha sıkı sarılır ailesine ancak ailesini tanımadığını fark eder. Hayatı boyunca inandığı uğurda emin adımlar atan Feride Hanım ailesini hizaya getireceğine emindir!

Oğlunun ölümünden sonra durağanlaşmıştır. Olgunluğu, inanışı oğlunun ölümünü kabullenmesini kolaylaştırmıştır. “Allah verdi Allah aldı, bu kadarmış yazısı” der içi kan ağlayarak. Onun bu güçlü tavrı aile içinde tepki almasına sebep olur.

İyi bir insan olan Feride Hanım’ın hassas olduğu konular arasında insan sağlığı gelir. Yemek işinde olduğu için bu konuda özellikle hassastır.

Gururlu ve güçlü bir kadındır. Kimseden yardım istemez. Her şeyin üstesinden kendisinin gelebileceğine inanır. Ta ki hastalığı baş gösterene kadar. Güçlü kadın hayatta her şeyle tek başına savaşmıştır. Hastalığıyla da savaşırken bunu yapmak isteyecektir.

Affedici bir kadındır. İnsanın hata yapacağına inanır. Mühim olan hatanın tekrarlanmamasıdır.
Seray gözler 27 Eylül 1961 yılında Adana’da doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan oyuncu; sinema, tiyatro dizi oyunculuğu yapmaktadır. Süper Baba da oynamış olduğu Şule adlı karakter ile tanınan Seray Gözler Yabancı Damat da oynamış olduğu Hayriye ve Zoraki Koca’daki Sevim abla rolleriyle de oyunculuğunu pekiştirmiş ve daha çok tanınmıştır. 
Sanatçı 2002 yılında Kaktüs Çiçeği’ndeki aldığı rol ile Afife Jale tiyatro ödülü en iyi komedi kadın sanatçısı ödülüne ve 2011 yılında İki Çarpı İki oyunundaki rolüyle de İsmet Kuntay tiyatro ödülü en iyi kadın sanatçı ödülüne layık görülmüştür. İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncusu olan sanatçı birçok dizi film ve sinema filmlerinde de yer almıştır. Ayrıca Devlet Tiyatrosu sanatçısı olan Saydam Yeniay ile evli olan Seray Gözler Egei isminde bir erkek çocuk annesidir. 54 yaşında olan Seray gözler terazi burcudur.
Seray Gözler’in rol aldığı oyunlar: İki çarpı iki, Orkestra, Kapris çiçeği, Cadı kazanı, Giydirici, Donjuan, Umut cinayeti, Uykulu gözler, Düdüklüde kıymalı bamya, Oyunun oyunu, Cimri, Lodos, Sevgili doktor ve Ah şu gençler.
Seray Gözler’in oynadığı filmler ve şunlardır; Hayat şarkısı, Zoraki Koca, Sultan, Aynalar, Böyle mi Olacaktı, Yabancı Damat, Süper Baba, Bir tren yolculuğu, Ayaşlı ve Kiracıları ve Çalıkuşu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ