Erkekcom – E-Dergi

Yeni uygulama Vero Instagram’a rakip

Yeni uygulama Vero Instagram’a rakip

Son dönemde tüm dünyada büyük yankı uyandıran Vero isimli yeni uygulama Instagram’ın yerini alacak gibi görünüyor. Dinlediğiniz müzikten okuduğunuz kitaba kadar her şeyinizi paylaşabildiğiniz Vero, son dönemde App Store’da en çok indirilen uygulama oldu.

App Store’da son dönemde en çok indirilen Vero isimli yeni uygulama binlerce kişi tarafından sonraki Instagram olarak görülüyor.
Business Insider’ın haberine göçe, Vero isimli bu uygulama reklamsız bir şekilde belirli bir arkadaş grubuyla içerik paylaşmanıza olanak sağlıyor ve yeni bir sosyal ağ olma konusunda oldukça iddialı.
Büyük olasılıkla son dönemde çok fazla kişi uygulamayı kullandığı için Vero biraz yavaşladı. Ancak bu App Store’da en çok indirilen uygulama olmasına engel olmadı ve birçok kişinin Instagram’dan Vero’ya geçiş yaptığı bildiriliyor. Peki Vero nasıl kullanılıyor. İşte detaylar:

KULLANICI ADI YOK

Vero, App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.  Vero uygulamasını iOS App Store veya Google Play mağazasından indirdikten sonra kaydolmanız gerekiyor. Kaydolmak için adınız ve soyadınız isteniyor. Bu uygulamada kullanıcı adı yok.
Vero’nun arayüzü diğer sosyal ağlardan oldukça farklı. Giriş yaptığınızda ilk gördüğünüz sayfa şu şekilde. Üstteki simgeler arama, kullanıcı profiliniz, koleksiyonlarınız (sizinle paylaşılan içerik), bildirimler ve sohbet için.
Vero’nun Gösterge Tablosu sekmesi, profilinizi görüntülemenize ve profilinizde değişiklik yapmanıza izin verir. Kısa bir biyografi yazabilir ve bağlantlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Gösterilen yere basarak Vero kullanan arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.
Burada mevcut tüm Vero bağlantılarınızı görebiliyorsunuz. Bağlantı eklemek için, ekranın sağ üst köşesindeki “+” düğmesini tıklayın.
Üstteki simge satırında, profil simgesinin yanında Koleksiyonlar sekmesi bulunur. Seninle paylaşılan herşey burada sıralanır ve bu sayfada saklanır.
Vero’nun arama simgesi sizi Instagram’daki Keşfet sekmesine benzer bir sayfaya götürür. Burada, popüler hash etiketleri, editör seçimleri ve göz atıp satın alabileceğiniz ürünler bulacaksınız.
Ekranın sağ üst köşesindeki konuşma balonları sizi, doğrudan mesajlar gönderebileceğiniz uygulamanın sohbet işlevine getirir.
Bu simgenin solundaki Bildirimler sekmesi. Bu sekmeden birisinin takip talebini kabul edebilir ve onları geri takip etmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.
İşte Vero’nun diğer sosyal ağlardan farkı: Bir arkadaşınızı kabul ettiyseniz veya Vero’da yeni bir bağlantı kurduğunuzda, bu bağlantıları nasıl sınıflandırmak istediğinize karar verebilirsiniz.
Kişilerinizi tanıdıklarınız, arkadaşlarınız veya yakın arkadaşlarınız olarak sınıflandırabilirsiniz. Bu sıralama özelliği, belirli bir gruptaki insanlarla bir yayın paylaşmak istediğinizde kullanışlı olabiliyor.
Bir içerik paylaşmak istediğinizde ekranın sol üst köşesinde bulunan Vero tuşuna dokup “+” düğmesine basarak içeriğinizi ekleyebilirsiniz.
Vero, farklı türdeki yayınları paylaşmanıza olanak tanıyor.Bunların arasında  fotoğraflar, dinlediğiniz müzikler, izlediğiniz filmler ve TV şovları, okuduğunuz kitaplar veya gittiğiniz yerler olabilir.
Apple Müzik kütüphanenizi Vero’ya bağlarsanız, dinlediğiniz şarkıları paylaşabilir ve onları arkadaşlarınıza tavsiye edebilirsiniz.
Vero, Instagram’a çok benzer şekilde, resimleri yüklemenizi ve düzenlemenizi sağlar.
Göndermeye hazır olduğunuzda, mesajı kimin göreceğine karar verebilirsiniz. Bu, Facebook’un sunduğu şeylere benziyor, ancak Instagram’da mevcut değil.
Vero yayınları tamamen özel, tamamen herkese açık olabilir veya belirli arkadaş gruplarıyla paylaşılabilir.
5a957c3baae6054a008b45e9-960-720

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ