Erkekcom – E-Dergi

Mutlu Bir Evliliğin Sırları

Mutlu Bir Evliliğin Sırları

Mutlu Bir Evliliğin Sırları

Yapılan araştırmalar ayrılıkla sonuçlanan evliliklerin temelinde yatan problemin iletişim, empati ve saygı eksikliği olduğunu göstermektedir. Evlilik öncesi dönemde bireyler daha özgür hareket edebilirken evlilik sonrası yaşamlarının kısıtlanması kısa bir süre sonra anlaşmazlıklara neden oluyor. Ancak ilişki terapistlerinin de üstünü çizdiği bir gerçek var o da her ilişkide problemlerin oluşabileceği ihtimali bu yüzden çözüm odaklı düşünmek, tartışmak yerine konuşarak uzlaşmaya çalışmak, eleştirmek yerine güzel bir şekilde ifade etmek gibi basit ama önemli detayları atlamamak gerekiyor. Eğer siz de evliliğinizde problemler yaşıyorsanız sizler için hazırladığımız mutlu bir evliliğin sırlarına göz atın.

Temelini Kuvvetlendirin

İlişkinizin temelindeki problem nedir öncelikle onu bulun. Anlayış, fedakârlık, şefkat, samimiyet veya sabır hangi yönden eksik olduğunuzu düşünüyorsanız tamamlamaya çalışın. Sürekli tartıştığınız konular zamanla ortadan kalkacak eksikliğini duyduğunuz şeyin tamamlanmış olmasının verdiği tatminle daha huzurlu bir ilişkiniz olacaktır.

Saygı Duyun

Evliliklerin uzun sürmesini sağlayan en önemli unsurlardan biridir saygı. Karşılıklı olarak birbirinizin fikirlerine, yaşam tarzına, arkadaş çevresine ve zevk aldığı şeylere saygı duymanız aranızdaki bağın pekişmesini sağlar. Evlilik demek her zaman birlikte olmak her şeyi birlikte yapmak demek değildir. Ayrı vakitler geçirerek birbirinizi özleyin, arada yalnız kalarak kendinizle ilgili değerlendirmeler yapın ve farklı arkadaş ortamlarınızın olmasına özen gösterin. 

Monotonlaşmasına İzin Vermeyin

Evlenmeden önce onu ufak sürprizlerle şaşırtırken şimdilerde iltifat etmekten bile kaçınıyorsanız ilişkiniz monotonlaşmaya başlamış demektir. Evliliklerde heyecan ve tutkuyu uzun yıllar canlı tutmak zor olsa da romantik bir akşam yemeği, küçük bir hediye, sevgi dolu bir öpücük veya güzel bir mesaj gibi aslında son derece basit şeylerle ilişkinizi sevgili olduğunuz günlerdeki gibi yaşayabilirsiniz.

Doğru Zamanlama

Bazen tartışmak için doğru zaman değildir ancak siz öfkenize yenik düşüp konuşmaya başlarsanız sonucunda elbette kırgınlık olacaktır. Bu yüzden partnerinizle konuşmadan önce ona nasıl bir gün geçirdiğini sormayı ihmal etmeyin. Doğru zamanlama her zaman için sizleri yanlış anlamalardan ve gereksiz tartışmalardan uzak tutar.

Düzenli Cinsel Birliktelik

Evlendikten sonraki cinsel birliktelik sıklığınız zaman geçtikçe düşüyorsa ve herhangi bir sağlık problemi yoksa o zaman harekete geçme vakti gelmiş demektir! Evliliklerde tutkuyu pekiştiren ve bağlılığı arttıran en önemli unsurlardan biri sekstir. Bu nedenle partnerinizi tatmin etmekten, şaşırtmaktan ve zevk alması için farklı yöntemler denemekten kaçınmayın.
İlginizi Çekebilir:  Neden aşık oluruz?
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ