Erkekcom – E-Dergi

Kadınların Libidosunu Yükselten Gıdalar

Kadınların Libidosunu Yükselten Gıdalar
Çoğu kişi testosteron hormonunun sadece erkek libidosunu (cinsel isteğini) etkilediğini düşünür. Halbuki kadınların libidosu da bu hormonun üretimine bağlıdır. 
Testosteron üretimi vücudun sık yenen gıdalardan aldığı bazı besin maddelerine bağlıdır. Bu gıdaların tüketim miktarını artırarak kadınlar testosteron seviyelerini doğal yoldan yükseltebilirler.
Kuşkonmaz E vitamini açısından zengin olduğu için testosteron üretimini canlandırır. Kuşkonmaz ayrıca mükemmel bir potasyum, lif, tiyamin, B6 vitamini, folik asit, A ve C vitamini kaynağıdır. Folik asit özellikle kadınlarda histamin üretimini artırır. Bu hormon kadınların orgazm olmasına yardımcıdır.
Avokadoların B6 vitamini seviyesi yüksektir, bu da testosteron üretimini artırır. Avokadolar ayrıca potasyum açısından zengindir ve potasyum kadınlarda tiroit bezi fonksiyonunu düzenler, libido seviyesini artırır.
Muzda riboflavin gibi B vitaminleri ve potasyum bolca bulunur. Bunların ikisi de testosteron üretir. Muz yiyene enerji verir ve şekli de afrodizyak gıdalar arasında sayılmasında bir faktördür. Orta Amerikalılar kırmızı muz özünü afrodizyak olarak içerler ve Hindularda muz doğurganlık sembolüdür.
Fesleğen cinsel isteği ve kadınlarda doğurganlığı artırır. Fesleğen kokusu baş ağrılarını geçirmekte etkilidir ayrıca kan dolaşımını iyileştirir. Fesleğenin vücuttaki ısıtıcı etkisi kadın libidosunu yükseltmesini sağlar.
Badem tarih içinde birçok ülkede doğurganlığın sembolü olmuştur. Kokusu da kadınlarda cinsel isteği artırmakta etkilidir.
Soya ürünlerindeki soya östrojen reseptörlerini engeller. Östrojen dişi cinsellik hormonudur. Bu sayede vajinal bölge cinsel ilişki sırasında kaygan kalır ve kadınların cinsel tecrübesi iyileşir. Soya ayrıca sıcak basmaları gibi menopoz belirtileriyle savaşmaya da yardımcıdır. 

İlginizi Çekebilir:  İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir?
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ