Erkekcom – E-Dergi

Ayrıntılı Bitcoin Satın Alma ve Binance Üzerinden Altcoinlere Dönüştürme Rehberi

Ayrıntılı Bitcoin Satın Alma ve Binance Üzerinden Altcoinlere Dönüştürme Rehberi

Bitcoin nasıl satın alınır ve altcoinlere nasıl dönüştürülür, adım adım yapılması gerekenleri bu yazımızda inceleyeceğiz.

Direkt olarak Türkiye kripto döviz borsalarından altcoin almak henüz mümkün değil. Bundan dolayı ilk olarak bu borsalardan Bitcoin satın almalı ve daha sonra Bitcoinleri almak istediğimiz altcoinlere dönüştürmeliyiz.
Bitcoin Satın Almak:
Bitcoin satın almak için Türkiye’de kullanılan başlıca platformlar ParibuKoinim ve BTCTurk siteleridir.
 1. İlk adım yukarıda yer alan sitelerden herhangi birine üye olmak. (Siteler arasında komisyon oranı ve kur farkları olabilmektedir.)
 2. Üyelik işleminizi gerçekleştirdikten sonra yatırım yapacağınız miktarı banka havalesi veya EFT yoluyla hesabınıza aktarmanız gerekiyor, kredi kartı ile işlem yapmak henüz mümkün değil.
 3. Üye olduğunuz site hesabınızı doğrulamak için sizden birtakım belgeler isteyebilir. Örnek olarak BTCTurk, kimliğiniz ile birlikte çektiğinizi bir fotoğrafı talep ediyor.
 4. Paranızı yatırdıktan sonra geriye kalan tek işlem kolay alış-satış adı altında belirtilen sayfaya gidip istediğiniz TL miktarını girerek Bitcoin satın almak olacaktır.
Bitcoin alma işlemini tamamladınız, peki diğer kripto para birimlerine yani altcoinlere nasıl dönüştürebilirsiniz? Bu işlem için yaygın olarak kullanılan Binance, işlem hacmi en yüksek marketler arasındadır.

Altcoinlere Dönüştürme İşlemi:

 1. Öncelikle Binance üzerinden üyelik işleminizi gerçekleştirin.
 2. İşlemi tamamladıktan sonra Funds menüsü altında yer alan Deposit&Withdrawals seçeneğine tıklayın.
 3. Karşınıza çıkan listede Binance üzerinde işlem yapılan tüm kripto para birimleri yer almaktadır.
 4. Bu listede Bitcoin (BTC) seçeneğinin karşında bulunan Deposit kısmına tıklayın.
 5. Bu işlemden sonra karşınıza bir adres çıkacak. Bu adresi kopyalayın.
 6. Daha önce Bitcoin almış olduğunuz siteye gidin ve Bitcoin işlemleri bölümünden Bitcoin çekme işlemini seçin.
 7. Burada dikkat etmeniz gereken kısım, kopyaladığınız adresin doğruluğundan emin olmanız gerektiği. Eğer yanlış bir adrese gönderme işlemi yaparsanız, Bitcoinlerinizi geri getirmenin hiçbir yolu yoktur.
 8. Gönderme ekranına 5. adımda kopyaladığınız adresi yapıştırdıktan sonra göndermek istediğiniz miktarı girin ve işlemi tamamlayın.
 9. Bu işlem ile Bitcoinlerinizi Binance hesabınıza transfer etmiş oldunuz.
 10. Binance sitesine gidin ve Exchange  menüsü altında yer alan Basic kısmına gelin. Açılan sayfa 3 sütun şeklinde görünecektir.
 11. Almak istediğiniz altcoin için kırmızı ile gösterilen kısımdan arama yapın. Örnek olarak Ripple için XRP.
Seçiminizi yaptıktan sonra aşağıdaki menüde “market” kısmına gelerek “Amount” satırına almak istediğiniz miktarı girin ve anlık kurdan alım işleminizi gerçekleştirmek için “Buy XRP” butonuna tıklayın. Bu şekilde Ripple satın almış oldunuz, diğer altcoinler için de aynı işlemler geçerlidir.
Eğer anlık kurdan değil de fiyatın istediğiniz seviyeye geldiği durumda alım emri vermek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin. 
Örnek olarak IOTA alacağınızı varsayalım. Bu durumda yapmanız gerekenler sırasıyla:
i. Yukarıda kırmızı ile işaretlenmiş sütunda yer alan pencereden IOTA/BTC seçilir. (Arama yerine IOTA yazın.)
ii. “Market” yerine “Limit” kısmını seçin.  Pencerenin “Price” satırına hangi fiyattan almak istediğinizi, “Amount” satırına ise kaç tane almak istediğinizi girmelisiniz.
iii. “Buy IOTA” dediğiniz zaman IOTA satın almak için alış emri girmiş olacaksınız, almak istediğiniz altcoin istediğiniz fiyata geldiği zaman satın alma işlemi gerçekleşecektir.
Diğer kripto para birimlerine dönüştürme işlemlerinde de aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  İsrail Elmas Borsası'ndan kıymetli taş destekli kripto para
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ