Erkekcom – E-Dergi

Android: Geç Gelen Bildirimler Sorunu ve Çözümü

Android: Geç Gelen Bildirimler Sorunu ve Çözümü
Neredeyse her uygulama artık akıllı telefonlara bildirim yollamaya başladı. Telefonunuzda yer alan uygulamaların size bildirimi geç verdiğini düşünüyorsanız ya da uygulamada bildirimlerle alakalı bir durum olduğunu düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edin… Geç gelen bildirimler sorunu en sinir bozucu uygulama hatalarından biridir. Neyse ki yazımızda bu sorunun çözümünü konuşacağız!

Geç Gelen Bildirimler Sorunu ve Çözümü

1- Batarya Optimizasyon Uygulamalarını Durdurun
Batarya optimizasyon uygulamaları, size bildirim yollamaya çalışan uygulamaların yapacağı eylemlere engel olabilir. Telefonunuzda herhangi bir batarya optimizasyon uygulaması varsa çalışmasını durdurun.
2- İzinleri Değiştirmeyin
Uygulamalar, telefona kurulmadan önce sizden, sorunsuz çalışması için, bazı izinler ister. Bu izinleri onaylayın. Uygulamaları telefonunuza kurduktan sonra izin verdiğiniz bir eylemin iznini kaldırmayın.
3- Wi-Fi Ağınızı Kontrol Edin
Wi-Fi ağına bağlı olmadığınız zaman uygulamalar bildirim göndermeyi durduracağından, Wi-Fi ağınızın telefona bağlı olup olmadığını kontrol edin. Eğer Wi-Fi’da erişim sıkıntısı varsa, uygulamalar bu yüzden de size bildirim gönderemeyebilir.
4- Uygulamaların Önbelleğini Temizleyin
Telefonunuza geç bildirim yollayan ya da izin verdiğiniz taktirde halen daha bildirim yollamayan uygulamaların önbelleğini temizleyin. Ayarlar > Uygulamalar‘a giderek ve Uygulamalar listesinde size bildirim yollamayan uygulamanın üzerine dokunarak uygulama bilgilerinin yer aldığı ekranda ya da bu ekrandaki Hafıza seçeneğine tıklayarak Önbelleği Temizle‘ye dokunun.

Erkekcom:  Rus Gaz Group, Türkiye'ye panelvan araç satışına başladı
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ