Erkekcom – E-Dergi

Tether (USDT) Nedir? Ne İşe Yarar?

Tether (USDT) Nedir? Ne İşe Yarar?

Tether (USDT) Nedir?

Omni Layer Protokolü üzerinden Bitcoin blok zincirinde oluşturulan Tether (USDT), geleneksel para ve kripto para birimleri arasında bir geçit olarak hizmet etmek üzere tasarlanmış varlık destekli bir jetondur. Her Tether, tek bir ABD Dolarına eşit bir değer taşır. Yani Tether, Amerikan dolarına sabitlenmiştir.
Tether’in değerinin her zaman bir ABD Doları değeriyle aynı olduğundan emin olmak için, verilen her Tether için eşdeğer bir değer Tether Limited tarafından tutulmalıdır. Tether Limited, Tether’in düzenlenmesinden sorumlu hükümet tescilli bir şirkettir. Tether, Tether Limited aracılığıyla satın alınabilir ve kullanılabilir.

Tether (USDT) Ne İşe Yarar?

Tether’in kullanım amacı geleneksel ve kripto para birimleri arasında bir geçiş noktası oluşturmaktır. Kullanıcılar genelde kendi para birimleriyle USDT (Tether) satın alırlar ve daha sonra istedikleri bir kripto para birimine dönüştürürler.
Tether yeni kullanıcılar için işlem yapmayı kolay bir hâle getirmektedir. Kullandığınız döviz platformuna para göndermek uzun süren sinir bozucu bir deneyim olabilir. Bir altcoin almak için, kullanıcıların genellikle Bitcoin veya Ethereum gibi daha iyi bilinen bir kripto para birimi satın alması ve daha sonra altoin satın almak için başka bir döviz platformuna göndermesi gerekiyor. Döviz platformu Tether’i destekliyorsa bu işlem basitleştirilir, çünkü anlık kura bağlı olarak anında altcoin satın almak bu sayede mümkündür.
Bununla birlikte, Tether tarafından sunulan bu avantajlar, bazı sorunları gözardı etmek için yeterli değildir. Şeffaflık Tether için varolan sorunlardan bir tanesidir.
İlginizi Çekebilir:  Paris Berelc - 70. Primetime Creative Arts Emmy Ödülleri Töreni - Los Angeles (8 Eylül 2018)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ