Erkekcom – E-Dergi

BitShares (BTS) Nedir? Ne İşe Yarar?

BitShares (BTS) Nedir? Ne İşe Yarar?

BitShares (BTS) Nedir?

BitShares temel olarak işlem defterini oluşturmak için kullanıcıları şifreleme yoluyla koruyan açık kaynaklı bir yazılımdır. BitShares, tüm kripto para birimi ağlarında en yaygın kullanılan teknolojiyi kullanmaktadır.
Açık kaynak ağı, ağdaki tüm bilgisayarların veriyi senkronize etmesine ve blok zincirini oluşturan düğümler boyunca veritabanının kaydını tutmasına olanak tanır.
BTS veritabanının kopyaları oluşturularak, ağın değiştirilemediği bir blok zincir üzerinde kayıt tutulmaktadır.

BitShares (BTS) Nasıl Çalışır?

Bir para birimi olarak, BitShares, çeşitli varlıkları temsil eder. Yalnızca bağımsız sanal para birimi olarak değil, aynı zamanda ABD Dolarını veya altını temsil etmek için de kullanılabilir. Bu varlıklar tüm dünyada saniyeler içinde işlem yapılabilmesi için BitShares veya BTS olarak temsil edilmektedir. BTS aktarıldıktan sonra, tekrar temsil edilen varlığa dönüştürülebilir.
2014 yılında Daniel Larimer, BitShares’in ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra, BTS’yi fiat para birimlerini temsil etmek için kullanmanın faydalarını açıklamıştı. Açıklamaya göre: Kağıt dolar veya altın gibi geleneksel para birimleri kullanıldığında, bir ülkeden diğerine aktarım zor olabilir. Fiziksel olarak bu para birimlerini taşımak pahalıya mâl olur ve çok zaman alır. Daha akıllıca bir seçenek olarak fonları aktarmak için bankalar kullanılabilir. Fakat bu seçenek BitShares aktarımından çok daha uzun sürmekte ve aktarılan para üzerinde kontrol sahibi olan merkezi bir kuruma ihtiyaç duymaktadır.
BitShares geleneksel defter teknolojisini geliştirerek farklı bir defter yaratmayı amaçlıyor. Açık kaynak kodunun şeffaflığı, ağdaki kullanıcılara kontrol ve denge konusunda tam hakimiyet sağlar. Geleneksel defterler; yolsuzluk, insan hatası veya yanlış kullanımın yol açtığı bir dizi hataya yer bırakıyor. BitShares bu hataları ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.
Bütün bunlar tamamen BitShares topluluğuna bağlıdır. Topluluk, doğruluğunu kontrol etmek için defteri korumaktan sorumludur. Larimer ayrıca, BitShares’in hareketlerini izleyen merkezileştirilmiş kurumlara olan ihtiyacı ortadan kaldırabilecek kadar büyük bir topluluk geliştirmeyi düşünmektedir.

BitShares (BTS) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de işlem yapan kripto döviz borsaları henüz BTS için işlem yapmıyor. İlk olarak Türkiye borsalarından Bitcoin satın almanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Irina Shayk - Xti footwear İlkbahar/Yaz Katalog Çekimleri
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ