Erkekcom – E-Dergi

Ambrosus (AMB) Nedir? Ne İşe Yarar?

Ambrosus (AMB) Nedir? Ne İşe Yarar?

Ambrosus (AMB) Nedir?

Kendisini “dünyanın ilk güvenilir gıda ekosistemi” olarak tanımlayan Ambrosus, blok zinciri ve akıllı sözleşmeler yardımıyla gıda sektörünü daha güvenilir hâle getirmeyi amaçlamaktadır.
Ambrosus’un temel amacı, gıdanın kalitesini, güvenilirliğini ve kökenini kullanıcıya bildiren bir ekosistem oluşturmaktır. Bir kişi tükettiği gıda hakkında her türlü bilgiye Ambrosus blok zinciri aracılığıyla ulaşabilir.
İsviçre merkezli olan Ambrosus 2016 yılında kurulmuştur ve Birleşmiş Milletler tarafından desteklenmektedir.

Ambrosus (AMB) Nasıl Çalışır?

Ambrosus gıdaların güvenilirliğinden emin olmak için doğrulanabilir, topluluk temelli bir sistem olan Parity Technologies (Ethcore) platformunu kullanmaktadır.  Bu platform Ethereum ekosistemi üzerinde geliştirilmiştir.
Ambrosus’un en önemli özelliği, tarladan sofraya kadar olan tüm süreçte gıdanın uğradığı işlemlerin kaydını tutan birbirine bağlı kalite güvence sensörleridir. Sensörler gıdayı kontrol eder, analiz eder ve bu analizin blok zincire kaydedilmesini sağlar.
Ambrosus aşağıdaki özellikleri ile ön plana çıkmaktadır:
Tedarik Zinciri 2.0: Ambrosus, tedarik zinciri yönetim sürecini daha akıllı bir hâle getirir.
Veri Dönüşümü: Ambrosus sensörleri, ürünler ve gönderiler hakkında değerli veriler üretir; bu veriler Ambrosus ekosistemi aracılığıyla kâr amacıyla kullanılabilir.
Doğrudan Fırsatlar: Ambrosus, tedarik zinciri için yeni ticaret fırsatlarını mümkün kılan merkezi olmayan bir pazardır.
Dağıtılmış Çok Yönlülük: Diğer blok zincir teknoloji şirketleri gibi, Ambrosus da merkezi değildir; “Nano sensörlerden süper bilgisayara kadar tüm cihazlar merkezi olmayan bir ağda çalışmaktadır.”

Ambrosus (AMB) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de işlem yapan kripto döviz borsaları henüz Ambrosus (AMB) için işlem yapmıyor. İlk olarak Türkiye borsalarından Bitcoin satın almanız gerekiyor.
İlginizi Çekebilir:  Nobel ödüllü ekonomist Krugman: Türkiye'de yaşananlar 1998 Asya Krizi'ne benziyor
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ