Erkekcom – E-Dergi

Vücut Şeklinize Göre Giyinmenin İncelikleri

Vücut Şeklinize Göre Giyinmenin İncelikleri
“V” şeklinde vücutlar
Problem: Geniş omuzlar ve ince bel plajlarda en büyük silahtır. Fakat tasarımcılar kalın boyunları ve geniş göğüsleri bir arada düşünmek zorundadırlar. Yani birinden birinde bir çeşit “oturma” sorunu yaşamak muhtemel. Göğüsleri ya da boyunları dar gelebilir.

Çözüm: Üzerinize oturmayan şeylerden kurtulun. Boynunuz rahat etsin diye giydiğiniz geniş yakalı gömlek, göğsünüzü sönük gösteriyorsa, spor salonunda geçirdiğiniz saatler ziyan olmuş demektir. Slim-fit adı verilen gömlekleri deneyin; onlar bu tip bir tasarım numarasından uzak biçimde tasarlanırlar. V şeklinde vücutlar için V yaka kazaklar toparlayıcı olurlar. Gömleklerinizi dengelemek için böyle kazaklarını deneyin. Hem omuzlarınızı geniş gösterecek, hem de olası bir “oturmama” halini gizleyecektir.
Bira göbeği sorunu
Problem: Eğer karnınızda böyle bir yük taşıyorsanız, muhtemelen saklamak istiyorsunuzdur. Bol giyinmenin bir çözüm olduğunu düşünmüş olabilirsiniz bugüne dek; hemen bu düşüncede vazgeçin.
Çözüm: Göğüs ve karın bölgenize dikkat çekecek olan her şeyden uzak durun: Kocaman baskılı tişörtler, desenler, yatay çizgiler, vesaire… Kemer takıyorsanız da pantolonunuza yakın renklerde bir kemer takmaya çalışın, keza başka renkteki aksesuarlar göbeğinizi ortaya çıkarır. Takım elbise giyecekseniz, bir ya da iki düğmeli takımları tercih edin. Daha ince gösterecektir.
Sırık gibi olmak
Problem: Sırık gibi bir silüete sahip olmak, giysilerinizin öyle ya da böyle üzerinizden döküleceği anlamına geliyor. Özellikle takım elbiseler sizi yutacakmış gibi görünebilir.
Çözüm: Size büyük gelen her şeyi ama her şeyi çöpe atın. Dökümlü ceketler ve takımlar sizde emanet duracaktır. Dikey çizgiler, ince kravatlar ve sivri burunlu ayakkabılar en büyük düşmanlarınız. Kısa paçalar ise kesinlikle ama kesinlikle yasak! Soluk renklere yakın durmaya çalışın, vücuda ekstra bir kalıp katarlar. Polo yaka tişörtler sizin için daha uygun, üst bedeninizi genişletirler. İşin sırrı ayrıntılarda…
Kısalar için
Problem: Hazır giyim sanayinin size sunduğu her şeyi kolları size büyük geliyor, paçalarınız ayakkabılarınızı fazlasıyla örtüyor. İlkokula başladığınız ilk günkü gibi görünüyorsunuz. Mümkündür…
Çözüm: Yatay çizgilerden kaçının, sizi daha da kısa gösterirler. Bileklerinizi örten ceketler için de aynı şey geçerlidir. Dikey çizgiler ile hayatı ters köşeye yatırabilirsiniz! Hafif kısa paçalar ve manşetler de “uzun görünme projesine” katkıda bulunabilir!

Erkekcom:  Nina Agdal - Pay it Plan it Kampanya Lansmanı - New York (3 Ekim 2017)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ