Erkekcom – E-Dergi

En iyi şarap garsonları aranıyor

En iyi şarap garsonları aranıyor
Yeme-içme sektöründeki genç yetenekleri keşfetmek ve desteklemek amacıyla düzenlenen 7. Türkiye Sommelier Yarışması 21 Mayıs’ta International Wine and Spirits Academy (IWSA)’da yapılıyor…
Gastronomi ve Turizm sektöründe someliyeliğin önemini vurgulamak ve mesleği daha yakından tanıtmak için düzenlenen 7. Türkiye Sommelier Yarışması, Chaine des Rotisseurs ve Türkiye Sommelier Derneği birlikte organize ediyor. Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan yarışma, sommelier’lerin hem teorik bilgisini hem de servis yeteneklerini sınıyor. 15 Mayıs’a kadar başvuru kabul edileceği yarışma 21 Mayıs tarihinde gerçekleşecek.

International Wine and Spirits Academy (IWSA) ana sponsorluğunda gerçekleştirilen ve aynı gün içerisinde tamamlanan yarışma, sabah erken saatlerde yapılan yazılı sınavla başlıyor. Sınavı geçen finalistler öğleden sonra oluşturulan küçük mizansenlerde servis yeteneklerini ve şarap bilgilerini sergiliyorlar. Yarışmadan bir gün önce de yarışmacılar 2008 Avrupa Sommelier Yarışması’nı kazanan ve halen Fat Duck Head Sommelier görevini yürüten İsa Bal ile bir eğitim günü geçirecekler.
İlk üçe giren sommelier’leri yarışmanın destekçisi firmalar tarafından verilecek çeşitli armağanların yanı sıra 7. Türkiye Sommelier Yarışması birincisi Türkiye’yi temsil etmek üzere Chaine des Rotisseurs’ün bu yıl Avusturalya’da organize ettiği uluslararası sommelier yarışmasına katılmaya hak kazanıyor.

Erkekcom:  Selena Gomez - The Fashion Awards 2017 Londra (4 Aralık 2017)
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ