Erkekcom – E-Dergi

AntiAdware ile İstenmeyen yazılımlara son!

AntiAdware ile İstenmeyen yazılımlara son!
Chrome ve Firefox’a kuracağınız bu minik eklenti, sizi önemli bir dertten kurtarıyor!
Yazılım indirme sitelerinin çoğu, popüler olanlar dahil, kurulum dosyalarına kendi yazılımlarını entegre edebiliyor. AntiAdware adlı Greasemonkey script’iyse bu ek yazılımların, asıl yazılımın kurulumu sırasında kurulmasına engel oluyor.

AntiAdware, bir Greasemonkey script’i olduğu için, Firefox’ta Greaasemonkey eklentisine, Chrome’da ise Tampermonkey eklentisine ihtiyacınız var. Bu eklentiler sayesinde yükleyebileceğiniz AntiAdware, içerisinde Sourceforge, Softonic, Adobe.com, CNET ve bazı dosya depolama hizmetlerinin bulunduğu yaklaşık 40 sitedeki ek yazılımları engelliyor.
AntiAdware’in uygulamanın yükleyicisine daha önceden eklenen ek yazılımları kaldırmadığına, sadece indirme sitelerinin eklediği ek yazılımları engellediğine dikkat çekmek istiyoruz. Örneğin Adobe.com’dan indirirken gösterilen McAffee kutucuğu, AntiAdware tarafından kaldırılıyor. Sourceforge’daysa içerisinde Sourceforge’un yükleyicisinin bulunduğu bağlantı yerine, ana yükleyicinin bağlantısı veriliyor.
Aslına bakarsak script, normalde sizin de çoğu zaman engel olabileceğiniz ek yazılımlara olan erişimi ortadan kaldırmaktan çok fazlasını yapmıyor. Ancak yine de yanlış tıklamalardan korunmak veya bilgisayarlardan pek anlamayan arkadaşınız veya akrabanız için faydalı olabilir.
Greasemonkey script’i: AntiAdware
Erkekcom:  Alessandra Ambrosio - Green Carpet Moda Ödülleri Töreni - Milano (23 Eylül 2018)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ