Erkekcom – E-Dergi

Çalışanlar İçin Dukan Diyeti

Çalışanlar İçin Dukan Diyeti

Dukan Diyetinin en zor yanlarından biri, gün boyunca dışarıda olup Dukan Diyetine sadık kalabilmektir. Öncelikle çevrenizdeki insanların size sürekli bir şeyler ikram etme teklifleri, sonrasında ofis ya da yemekhane ortamlarında bulabildiğiniz yiyecekleri Dukan Diyetine uydurma çabaları en zorayıcı faktörler olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda masa başında çalışıyorsanız, bütün gün stres ya da sıkıntıdan sürekli bir şeyler yemek istemeniz de kaçınılmaz gibi.
Çalışan kadınların Dukan Diyeti yapabilmek için maalesef normale göre biraz daha fazla çaba sarfetmeleri gerekiyor. Bunun nedeni gün içinde karşılaşabileceğiniz tehlikelerden diyetinizi korumak. Vereceğimiz bazı önerilerin işinizi biraz olsun kolaylaştıracağını umuyoruz.

Kahvaltı

Hepinizin bildiği gibi günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Sabahları haşlanmış yumurta, peynir ve çay gibi bir kahvaltı menüsü Dukan Diyeti yapan birisi için oldukça doyurucudur. Fakat bazılarınız işe erken gitmek zorunda olduğu için evde bu tarz bir kahvaltı yapmaya vakit ayıramayabilir. Bu gibi durumlarda Dukan Krebi ile hazırlayacağınız peynirli bir dürüm, Dukan Tost Ekmeğiyle yapacağınız ufak bir tost veya kepek hakkınızı harcamadan Kepeksiz Ekmeklerle yapacağınız küçük sandviçler sizin için kahvaltıyı kurtarıcı alternatifler olabilir.
Öğle Yemeği
Çalışan bir çok kişi öğle yemeklerini şirket içinde yemekhanede yemek zorunda kalıyor. Bu da malesef çeşitlilik konusunda menünüzün daralmasına neden oluyor. Sebze protein günlerinde yiyebileceğimiz seçenekler daha geniş ve rahat bulunabilirken, protein günlerinde malesef bu her zaman mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda yanınızda bulunduracağınız konserve ton balığı, küçük bir termosla yanınızda taşıyabileceğiniz Yoğurtlu Çorba veya Tost Ekmeğiyle yapılmış peynirli bir sandviç yardımınıza koşacaktır.
Eğer öğle yemeklerinizi dışarıda yiyorsanız, yemeklerin yanında ekmek tüketmemek gıdaların doyuruculuğunu azaltır. Bunun için her daim yanınızda bulunduracağınız krepler kesinlikle kurtarıcıdır. Sipariş vereceğiniz ızgara tavuş şişi veya köfteyi salatalık turşusuyla birlikte bu kreplere sararak protein günleri için ayran ya da diet içeceklerle tüketebileceğiniz leziz dürümler elde edebilirsiniz.
Ara Öğünler
Masa başında çalışanların en büyük sıkıntıları sürekli ellerinin altında atıştırabilecekleri bir şeyler aramalarıdır. Bu aşamada yulaf kepeğiyle yapabileceğiniz tatlı veya tuzlu tarifler, sürekli elinizin altında bulunacak ufak kutularda  light meyveli veya sade yoğurtlar, tatlandırıcılı sakızlar, peynir, goji berry, tarçın ve tatlandırıcı ilave edilmiş bir fincan ılık süt ve yanınızda taşıyabiliyorsanız saklama kaplarında ofise getirebileceğiniz light sütlü tatlılar ya da seyir evresinde tüketebileceğiniz kabak tatlısı akla en çok gelen atıştırmalıklardır.
Dukan Diyeti de diğer diyetler gibi bazı fedakarlıklar gerektirmektedir. Fakat bu diyetteki fedakarlık az yemek yemeye çalışmak ya da sınırlı menülerle yetinmek değil sadece yiyecek hazırlamaya biraz daha fazla zaman ayırmaktır. Kilo vermek için ayıracağınız bu zaman diyetinizi dış etkenlere karşı koruyacak bir kalkan olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ