Erkekcom – E-Dergi

KPSS Önlisans Başvuruları Bu Hafta Sona Eriyor ÖSYM 2018

KPSS Önlisans Başvuruları Bu Hafta Sona Eriyor ÖSYM 2018

2018 KPSS Önlisans başvuruları sona eriyor? ÖSYM’de KPSS önlisans başvuruları 12 Eylül 2018 tarihine kadar yapılabilir? KPSS Önlisans başvuru kılavuzu ve detayları veriyoruz.

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) önlisans sınavı 4 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. 28 Ağustos 2018’de başlayan 2018 KPSS önlisans başvuruları 12 Eylül 2018 itibarıyla sona eriyor. Ödeme işlemleri ise bir gün sonrasına kadar yapılabilecektir.

2018 KPSS önlisans başvurularına dair başvuru detayları şu şekildedir: KPSS önlisans başvuru ücreti 60 TL’dir. Sınava, ön lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak, sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ön lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.

Başvuru koşullarından herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, sınava alınmış olsalar bile bu sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmazlar.

Üst öğrenim mezunları başvuru yapamaz! Adayların mezun oldukları en üst öğrenim düzeyinden sınava girmeleri gerekmektedir. 2018 KPSS Lisans Sınavına son başvuru tarihi itibarıyla (21 Mayıs 2018 ve öncesinde) lisans diploması almaya hak kazanan adaylar, 2018 KPSS önlisans Sınavına başvuru yapamazlar.

3 öğrenim düzeyinden sadece en üst öğrenime başvuru yapılabilir! Bir adayın birden fazla öğrenim düzeyinden (lisans, ön lisans, ortaöğretim) KPSS’ye katılması mümkün değildir. 2018 KPSS Lisans Sınavı veya 2018 KPSS Ortaöğretim Sınavına başvurmuş adayların, 2018-KPSS önlisans sınavına başvuru yapmaları ÖSYM sistemi tarafından engellenecektir.

Geç başvuru günü: 2018 KPSS önlisans başvuruları 26 Eylül 2018’de yapılacak. KPSS önlisnas için geç başvuru günü 90 TL sınav ücreti alınacak. 12 Eylül’e kadar başvurusunu yapmayan adaylar, geç başvuru gününde sınava başvurularını yapabileceklerdir.

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, geç başvurunun yapıldığı gün ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenmelidir. Bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır. Geç başvuru gününde başvurusunu yaptığı halde sınav ücretini aynı gün içinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri silineceği açıklanmıştı.

Erkekcom:  Devon Windsor - Daily Front Row Moda Basını Ödülleri - New York (6 Eylül 2018)

Kaynak: KPSS Önlisans Başvuruları Bu Hafta Sona Eriyor ÖSYM 2018

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ