Erkekcom – E-Dergi

Hayallerin Var Ama Hayallerin İçin Ne Yapıyorsun?

Hayallerin Var Ama Hayallerin İçin Ne Yapıyorsun?

Hayalleriniz, ortaya koymak istediğiniz iş kadar gerçekçidir.

Peki hayalleriniz için ne kadar çalışıyorsunuz?

Başlangıçta çok şey yapmanıza gerek yoktur. Ancak tutarlı olmak zorundasınız. Çünkü siz ve benim gibi insanların uğraşmak zorunda olduğu binlerce şey var, o bizim ve hedeflerimiz arasında olması gereken bir duruş, bizi merkezin dışında bırakıyor.

Turarlı olmak zorluklarla mücadele etmemize olanak tanıyor. Ancak çoğu zaman zorluklarla karşılaştığımızda mücadele etmeyi bırakıyor ve çevremizdekilerin söylediklerine odaklanıyoruz. Acaba onlar ne düşünür? Diye kuşkuyla hareket ediyoruz.

Neler Yapıyorsunuz?


Başarı, ortaya koyduğunuz günlük iştir. Görmezden gelinen bahanelerdir. Her sabah kalkıyor ve hayalleriniz için kendinizi motive ediyorsunuz. Bugün güzel bir gün olacak, bugün istediklerimi gerçekleştirmek için harika bir gün. Bu olması gereken güzel bir şey elbette, fakat kendinizi motive etmekten başka neler yapıyorsunuz?

Bir plan yap.

Uyandığında kendini motive et ya da etme  önemli değil. Bir planınız yoksa, takip etmek için gerçekçi ve harekete geçirilebilir hedefleriniz yoksa, hayallerinize asla ulaşamayacaksınız. Tekrar ediyorum: Bir planınız yoksa hayallerinize ulaşamayacaksınız. Bu açıdan git ve planlamaya başla. Hayallerini nasıl gerçekleştireceğinin bir planını yap. Bu belki haftalar, aylar ve hatta yıllar alacaktır, ancak sonucunda hayallerinize ulaştığınızda buna değecektir.

Sadece Bir Hedef Seçerek Başlayın


Çoğu insan, her gün sadece bir hedefi tanımlayarak tüm yaşamını baştan sona değiştirebilir. Sadece bir tane. Çünkü eğer sadece bir hedef seçerseniz, bu seçebileceğiniz en önemli hedef olacaktır. Yani her gün sadece bir hedef seç. Sadece bir hedef. Bu hedefi, hayallerinizi inşa ettiğiniz köşe taşı yapın. Her gün hayalleriniz ile ilgili bir görevi başarın, hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz küçük hedeflerle inşa edin.

Yazma kariyerime böyle başladım. Sadece bir makale ile…

İlginizi Çekebilir:  Hedef belirlemek için en uygun an nedir?

Hayallerimi gerçekleştirmek için günlük olarak çalışmaya başladığımda, önemli bir başarı kazandım. Kendimi başarılı bir insan olarak algıladığımda, özgüvenim gelişmeye başladı. Kendime güvendim ve  bu yüzden çalışmayı hiç bırakmadım. Planlar yapmayı hiç bırakmadım.

Tutarlı Olun
Ne kadar çok çalışırsanız, işinizde o kadar iyi olur. Şimdi büyüdüğümden daha eminim, günlük hedefimde daha iddialı hedefler koymaya başladım. Bunu yaparken hem öğreniyor hem de farklı içerikler üretmeye çalışıyordum. Tabii burada anahtar kelime tutarlılıktır.

Bu şekilde hareket ederken tutarlı olmaktan vazgeçmiyordum. Başlangıçta blogumu oluşturduğumda haftada üç yazı giriyordum. Sonra günde bir yazı girmeye odaklandım. Sonra daha uzun içerikler üretmeye başladım. Kısacası hedefime ulaşmak için her gün çıtayı biraz daha yükseltiyordum. Tutarlı hareket ediyor ve zorlayıcı hedefler belirliyordum.

Ben sadece hayallerimi gerçekleştirmek için mücadele ediyordum. Peki ya sen?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ