Erkekcom – E-Dergi

VIBE Coin (VIBE) Nedir? Ne İşe Yarar?

VIBE Coin (VIBE) Nedir? Ne İşe Yarar?

VIBE Coin (VIBE) Nedir?

VIBEHub, kullanıcıların geleneksel teknolojinin çok ötesinde bir deneyim yaşamasına olanak tanıyan, sanal gerçeklik pazarına sahip bir teknoloji platformudur. VIBEHub kilometrelerce ötede gerçekleşen bir konseri âdeta canlı bir şekilde yaşamanızı sağlayan bir teknolojiyi mümkün kılmaktadır. Bu sanal gerçeklik platformu üzerinden boks, gitar ve yoga dersleri almak mümkündür.
VIBEHub’larda meydana gelen tüm işlemler için, Ethereum blok zincirine dayanan bir kripto para birimi olan VIBE Coin kullanılmaktadır. Geleneksel Sanal Gerçeklik uygulamaları ile VIBEHub arasındaki en büyük fark, Volumetrik Video’da yer alan (Holoportation Teknolojisi) görsel performans yakalama yeteneğidir. Sanatçıların ve eğitimcilerin hologramlarını kullanmak ve onları platforma yerleştirmek, VIBEHub’un önümüzdeki yıllarda VR teknolojisinin ön saflarında yer almasını sağlayacaktır.

VIBE Neyi Hedefliyor?

Sanal gerçeklik teknolojisinin yıllardır gelişmesi ve yüksek çözünürlüklü ekranlara ve yüksek grafik işlem hızına sahip cihazların ortaya çıkması ile birlikte ortalama tüketicinin sanal aygıtlara sahip olması pratik bir hâle geldi. Microsoft, IBM, Facebook ve Apple gibi dünyadaki en büyük teknoloji şirketleri VR/AR araştırmaları için milyarlarca dolar yatırım yapmaya devam ederek bu sektörün gelişmesinde en büyük rolü oynuyor. Son zamanlarda gerçekleşen büyük gelişmeler sonucu 70 dolardan 400 dolara kadar değişen fiyatlara sahip sanal gerçeklik cihazları piyasada yer alıyor.
Canlı konserlere katılabileceğiniz, bir projede işbirliği yapabileceğiniz, boks derslerine katılabileceğiniz sanal bir dünya düşünün. VIBEHub platformu bunu mümkün kılmakta ve yeni çıkarılan VR beta ile platform şu anda test edilmektedir.
VIBEHub’daki “Hub”, sanatçılar için hayranlarıyla müzik paylaşma merkezi, eğitmenlerin öğrencilerle buluştuğu bir yer ve birlikte film izlemek veya sanal randevular gerçekleştirmek için sosyal merkezlerden oluşan bir sanal dünyadır. Bu sanal dünyalarda, gerçek zamanlı sesli iletişim kullanarak arkadaşlarınızla, sanatçılarla veya eğitmenlerinizle görüşebilir ve etkileşimde bulunabilirsiniz. Bir filmi VR’de birlikte izleyebilir, oyun oynayabilir, bir konser ve hatta bir ders izleyebilirsiniz. Bu hizmetleri satın almak için platformda VIBE Coinler kullanılacak ve bu da dijital para için doğal bir talep yaratacaktır.

VIBE Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de işlem yapan kripto döviz borsaları henüz VIBE için işlem yapmıyor. İlk olarak Türkiye borsalarından Bitcoin satın almanız gerekiyor.
Erkekcom:  Karlie Kloss - CFDA Moda Ödülleri - New York (6 Haziran 2016)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ