Erkekcom – E-Dergi

Facebook Arama Geçmişini (Kayıtlarını) Silme

Facebook Arama Geçmişini (Kayıtlarını) Silme
Facebook, farkında olun ya da olmayın, yaptığınız tüm arama işlemlerini kayıt altına alıyor. Peki, Facebook’un kaydettiği arama geçmişimizi nasıl silebiliriz? İşte cevabı.
Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya sitesi Facebook, pek çok kullanıcısının canını sıkan bir özelliğe sahip.
Pek çok Facebook kullanıcısının bildiği ya da fark ettiği üzre Facebook, yaptığımız aramaları, gelecek aramalarımızı daha kolay hale getirmek için kayıt altına alıyor.

Özellikle bir arama nedeniyle karşımıza çıkan bir kişiyi, gelecekteki aramalarımızda görmek, pek de iyi olmuyor. Peki, Facebook‘un kaydettiği arama geçmişini nasıl temizleyeceğiz? İşte yanıtı.
Facebook arama geçmişini silmek için ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan Facebook ana sayfasına gidiyoruz.
14-12/03/2-1417619824.jpg
Daha sonra üstteki mavi barın en sağında yer alan küçük ok işaretine(oturumu kapattığımız yer) tıklıyoruz ve “Hareketler Dökümü” seçeneğini seçiyoruz.
14-12/03/4-1417619843.jpg
Bir sonraki adımda Hareketler Dökümü sayfasının solunda yer alan yer imlerinden fotoğraflar, beğenmeler ve yorumların hemen altındaki “Daha Fazla” seçeneğine tıklıyoruz.
14-12/03/5-1417619872.jpg
Genişleyen seçenekler arasından “Ara”yı seçiyoruz.
14-12/03/6-1417619887.jpg
Son olarak açtığımız sayfanın sağ üst bölümünde yer alan “Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğine tıklıyor ve açılan pencerede tekrar  “Arama Kayıtlarını Sil” butonuna tıklıyoruz. Eğer her şeyi tam olarak yaptıysanız arama kayıtlarınız silinmiş demektir.

Erkekcom:  Beynimiz, Uyku Anında Karar Alabilir mi?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ